Žydų kultūros pėdsakai Tauragės krašte

Žydų kultūros pėdsakai Tauragės krašte

Birželio 14 dieną Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijoje vyko tarptautinio projekto „Žydų kultūros pėdsakai Tauragės krašte“ pristatymas. Projekto vykdytojai: koordinatorė – Nijolė Mickeliūnienė, partneriai – Ona Mikašauskienė, Loreta Vytuvienė. Projektą vykdėme nuo 2022 11 01 iki 2023 06. Projektas finansuojamas TOLI Instituto (Niujorke, JAV) ir Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos.

Projekto tikslai: suteikti galimybę mokytojams ir mokiniams prisiminti Holokausto metu sunaikintų Lietuvos ir Tauragės žydų bendruomenių istoriją, susipažinti su Lietuvos ir Tauragės žydų bendruomenių kultūros ypatumais ir žymiausiais krašto litvakais. Ugdyti toleranciją ir multikultūriškos visuomenės modelio sampratą.

Projekto veiklos: mokiniai keliavo, stebėjo ir iš arčiau susipažino su Lietuvos ir Tauragės žydų bendruomenių istorija, kultūra. Moksleiviai fotografavo, filmavo išlikusius žydų kultūros paminklus, dalyvavo pilietinėse iniciatyvose, vyko į edukacines ekskursijas, analizavo istorinius filmus ir dokumentiką Holokausto tematika.

Projekto pristatyme mokyklos bendruomenė buvo supažindinta su projekto tikslais, veiklomis ir rezultatais. Moksleiviai pristatė savo darbus, surinktą foto ir video medžiagą, parodė, kaip jie susipažino su Tauragės karšto ir Lietuvos žydų bendruomenių istorija, kaip suprato Holokausto priežastis ir pasekmes. Aplankyti žymiausi Tauragės krašto ir Vilniaus žydų bendruomenės kultūros paminklai, Holokausto vietos ir pagerbtas genocido aukų atminimas atsispindėjo moksleivių darbuose. Darbus moksleiviai pristatė lietuvių ir anglų kalbomis.

Tikimės, kad tokie projektai moksleivius paskatins pilietinės iniciatyvos veikloms, lyderystei ir pilietinių idėjų generacijai.

Nijolė Mickeliūnienė

Komentarai išjungti.
Skip to content