Tarptautinis Erasmus+ projektas

Tarptautinis Erasmus+ projektas

Good friends are like stars. You don’t always see them, but you know they’re always there.” — Unknown
Tarptautinio projekto dalyvių viešnagė
Šių metų balandžio 15-19 d. Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazija organizavo “Erasmus+” KA220 tarptautinio projekto “Young Voices of Europe” mobilumą. Pagrindinis šio projekto tikslas – supažindinti mokinius su darnaus vystymosi tikslais. Visą savaitę mokiniai iš Turkijos, Šiaurės Makedonijos, Italijos, Portugalijos, Rumunijos ir Ispanijos drauge su mokytojais dalyvavo įvairiose veiklose. Pirmadienio rytą visus dalyvius pakvietėme į oficialią atidarymo ceremoniją. Šio mobilumo metu dirbome su šiais darnaus vystymosi tikslais: SDG-5 (Gender Equality), SDG- 7 (Affordable and Clean Energy), SDG- 10 (Reduced Inequality), SDG- 15 (Life on Land), SDG- 17 (Partnerships to Achieve the Goals). Susipažinome su gyvūnijos ir augalijos ypatumais Mažosios Lietuvos regione, vykome į pažintinę kelionę į Ventę bei Klaipėdą. Kūrėme elektroninę knygą, naudodami skaitmeninį įrankį „Canva“. Mokiniai, dirbdami tarptautinėse komandose, dalyvavo robotų varžybose. UAB „Renerga“ vykdantysis direktorius Mindaugas Juodis bei projektų vadybininkas Elonas Šernas pristatė išsamią prezentaciją apie vėjo jėgainių naudą bei elektros gamybos alternatyvius šaltinius.
Projekto dalyviai turėjo galimybę dalyvauti tarptautiniame rašinių konkurse, kurio metu išdėstė savo globalų požiūrį į šių dienų problemas. Dalyvavome darnaus vystymosi idėjai palaikyti skirtame tarptautiniame parade. Buvome svetingai sutikti Pagėgių savivaldybėje. Klausėme LCC universiteto dėstytojų Andy Williams ir Robin Gingerich paskaitų. Kūrėme prezentacijas, kaip jaunimas galėtų prisidėti prie darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo. Po visų įvykdytų veiklų gimnazijos direktorius Vaclovas Navickas projekto dalyviams įteikė pažymėjimus. Šventę vainikavo tarptautinis Eurovizijos dainų konkursas. Ankstų penktadienio rytą visi išvykome į edukacinę išvyką po Vilnių, aplankėme Valdovų rūmus, senamiestį. Savaitė tiesiog praskriejo, o atsisveikinimas su draugais neapsėjo be ašarų. Visiems buvo gaila išsiskirti su naujais draugais. Viliamės, kad mokinių draugystė nepasibaigs. Labai tikimės, jog būsimi projektai atvers duris naujoms pažintims ir įsimintinoms kelionėms.
Anglų kalbos mokytoja Ona Mikašauskienė

Komentarai išjungti.
Skip to content