viešnagė Bad Iburge, Vokietijoje

viešnagė Bad Iburge, Vokietijoje

Pasaulyje nėra didesnio turto už draugystę ir nuoširdų bendravimą. (John Kehoe)

Rugsėjo 3-11 d. Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos mokinių delegacija, lydima vokiečių kalbos mokytojos Loretos Skvirbienės ir anglų kalbos mokytojos Gitanos Degutienės, viešėjo Bad Iburge, Vokietijoje. Ši kelionė buvo ypatinga, nes Pagėgių ir Bad Iburgo miestų gimnazijos šiemet mini 30 metų draugystės sukaktį.

Viešnagė pas draugus prasidėjo trijų dienų išvyka į Vokietijos sostinę Berlyną. Mokiniai ne tik susipažino su miestu, jo istorija, architektūra, lankytinomis vietomis, bet ir turėjo išskirtinę galimybę aplankyti Vokietijos Bundestagą (parlamentą), praverti posėdžių salės duris, susipažinti ir pabendrauti su parlamento nariu M. Seestern-Pauly bei užlipti į ant pastato stogo esantį stiklinį kupolą ir pasigėrėti Berlyno panorama. Taip pat įdomus ir šiltas priėmimas mokinių laukė Žemutinės Saksonijos federacinės žemės atstovybėje, kur mokiniai buvo pavaišinti gardžiais pietumis. Viešnagę Berlyne vainikavo priėmimas Lietuvos ambasadoje, kurio metu mokiniai turėjo galimybę pabendrauti su Lietuvos ambasadoriumi R. Misiuliu.

Grįžusius į Bad Iburgą Pagėgių gimnazistus kitą dieną gimnazijoje šiltai priėmė ir pasveikino laikinai einantis direktoriaus pareigas A. Rorsch. Po to abiejų mokyklų mokinių delegacija keliavo į Bad Iburgo miesto rotušę, kur susitiko su miesto meru ir pasirašė „auksinėje“ svečių knygoje. Po priėmimo rotušėje mokiniai aplankė medžių lajų taką bei susipažino su Bad Iburgo miestu, jo lankytinomis vietomis.

Penktadienio vakarą gimnazijoje rinkosi mokiniai, tėvai, buvę mokinių mainų programos vadovai, pirmųjų mainų (1993m.) dalyviai, miesto rotušės atstovai. Vakaras buvo skirtas abiejų mokyklų 30 metų draugystės sukakčiai paminėti. Skambėjo sveikinimo kalbos, buvo dalijamasi prisiminimais, kuriuos iliustravo draugystės istoriją menančios nuotraukos. Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos mokinių ir mokytojų delegacija padovanojo Bad Iburgo gimnazijai ąžuoliuką – ilgametės, ištikimos, nuoširdžios draugystės simbolį. Tikimės, kad išsakyti sveikinimai ir linkėjimai išsipildys ir mūsų draugystė gyvuos dar ne vieną dešimtmetį…

Viešėdami Bad Iburge mokiniai turėjo galimybę pažinti svečią šalį, jos istoriją ir kultūrą, čia gyvenančių žmonių tradicijas ir papročius bei jų kasdienius rūpesčius, pagilinti užsienio kalbų žinias, o svarbiausia – susirasti draugų…

Už pagalbą organizuojant Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos mokinių ir mokytojų delegacijos kelionę į Bad Iburgą dėkojame mokinių, dalyvaujančių mainų programoje, tėveliams, Algimanto Mackaus gimnazijos direktoriui Vaclovui Navickui, gimnazijos bendruomenei, Pagėgių savivaldybės administracijai, Pagėgių savivaldybės tarybos nariui ir ŽŪK „Lumpėnų Rambynas“ vadovui Remigijui Kelneriui bei visiems geros valios žmonėms.

Loreta Skvirbienė,

Vokiečių kalbos ir lietuvių kalbos bei literatūros mokytoja,

bendradarbiavimo su Vokietijos Bad Iburgo gimnazija vadovė

Komentarai išjungti.
Skip to content