Valdovų rūmų paslaptys

Valdovų rūmų paslaptys

Birželio 9 dieną Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos mokiniai su mokytojomis N. Mickeliūniene ir O. Mikašauskiene vyko į Vilnių, kur dalyvavo ekskursijoje –edukacijoje „Valdovų rūmų paslaptys“. Aplankėme parodą „Žygimanto Augusto gobelenai Vilniuje“. Šie audiniai vertinti ne tik kaip meno kūriniai, bet ir kaip valdovo didybės įkūnytojai, pamokančių Biblijos istorijų pasakotojai, gyvūnijos ir augalijos pažinimo žinynai, simbolinių prasmių slėpiniai. Vėliau kopėme į Gedimino kalną, kur grožėjomės senamiesčio panorama, o nuo bokšto kuorų skaičiavome bažnyčių bokštus. Dieną užbaigėme Tuskulėnų dvare, kur įkurtas Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas, menantis tragiškus XX a. Lietuvos istorijos įvykius. Gidė papasakojo apie tai, kad dvaro teritorija nuo XVI a. buvo žinoma kaip karališkojo dvaro žemė, o iki šių dienų išlikę dvaro rūmai pastatyti apie 1825 m. Puošnus klasicizmo stiliaus architektūros ansamblis Neries pakrantėje iki XIX a. vidurio garsėjo kaip vienas iš Vilniaus kultūros židinių. Sovietinės okupacijos metais nacionalizuoto dvaro teritorija tapo vieta, kurioje buvo slepiami represinių struktūrų nusikaltimai. 1944–1947 m. čia buvo slapta užkasti NKGB–MGB vidaus kalėjime ir Vilniaus apylinkėse nužudyti antisovietinio ginkluoto pasipriešinimo kovotojai ir jų vadai, dvasininkai, 1941 m. birželio sukilimo dalyviai, Armijos Krajovos kovotojai ir kiti asmenys, neįtikę sovietiniam totalitariniam režimui.

​Papildę savo istorinių žinių bagažą, patyrę daug gerų emocijų grįžome namo.

Nijolė Mickeliūnienė

Komentarai išjungti.
Skip to content