Vokiškai apie Pagėgius

Vokiškai apie Pagėgius

Birželio 9 d. 5a ir 5b klasių mokiniai dalyvavo integruotoje istorijos, vokiečių kalbos ir Algimanto Mackaus muziejaus pamokoje – kelionėje „Vokiškai apie Pagėgius“. Keliaudami po Pagėgius mokiniai susipažino su miesto istorija, istoriniais pastatais, apie kuriuos pasakojo istorijos mokytoja Kristina Dargužienė, bei ieškojo vokiškos kultūros pėdsakų. Stabtelėję prie Algimanto Mackaus gimtojo namo penktokai klausėsi lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos bei Algimanto Mackaus muziejaus vadovės Vilmos Vaivadienės pasakojimo apie poeto gyvenimą ir kūrybą. Savo pasakojimą mokytoja papildė deklamuodama Algimanto Mackaus eilėraštį „Kapų pavėsis“, kuriame jis mini Pagėgius. Paskutinė pamokos – kelionės stotelė buvo miesto parke žaliuojantis ginkmedis, pasodintas Pagėgių ir Vokietijos Bad Iburgo miestų draugystei atminti. Čia mokiniai sužinojo apie jau 30 metų gyvuojančią Pagėgių Algimanto Mackaus ir Bad Iburgo gimnazijų draugystę, jos istoriją, apie kurią papasakojo vokiečių kalbos mokytoja ir mokinių mainų programos su Bad Iburgo gimnazija vadovė Loreta Skvirbienė.

Šioje pamokoje – kelionėje penktokai ne tik sužinojo apie Pagėgių miesto istoriją, čia susikertančias lietuvių ir vokiečių kultūras, poeto Algimanto Mackaus gyvenimą ir kūrybą, bet ir išmoko vokiškų žodžių.

Vokiečių kalbos mokytoja Loreta Skvirbienė

Komentarai išjungti.
Skip to content