Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“

Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“

Rugsėjo 22 – ąją Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos 7a klasės mokiniai su mokytoja Nijole Mickeliūniene vyko prie Tauragės savivaldybės Antšunijų kaimo miško pakraštyje esančio Holokausto aukų memorialo, kur dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“. Vyko netradicinė istorijos pamoka, „Holokaustas Lietuvoje“. Mokiniai dalijosi surinkta medžiaga apie Holokaustą, prieš 80 metų sunaikintą Vilniaus getą, sunaikintas Lietuvos žydų bendruomenes. Visi kartu praėjo kelio atkarpą, kuriuo žydai buvo varomi į žudynių vietą. Žuvusiuosius pagerbė tylos minute, uždegė žvakutes. Kiekvienas mokinys turėjo po lauko akmenėlį su užrašytais žuvusiųjų vardais. Vaikai skaitė vardus ir dėjo akmenėlius, pagerbdami nužudytųjų atminimą.

Komentarai išjungti.
Skip to content