Pažintis su Ryga

Pažintis su Ryga

„Geriau vieną kartą pačiam pamatyti, nei tūkstantį kartų išgirsti.“ (Azijiečių posakis)

Dažniausiai mes per daug galvojame apie save, tad keliaudami plečiame akiratį ir dalį dėmesio skiriame aplinkiniam pasauliui. Kelionėse kur kas aiškiau suvokiame, kad nesame vieninteliai bei svarbiausi ir kad ne mes vieni patiriame sunkumų. Sutikti žmonės ir jų istorijos padeda geriau suprasti aplinkinius ir juos priimti, skatina atrasti daugiau tarpusavio bendrumo ir pasijusti pasaulio dalimi. Todėl iš kelionės žmonės dažnai grįžta išmintingesni, malonesni ir atviresni. Kelionės išties keičia žmones, galbūt todėl galvodami apie gyvenimo pokyčius įsivaizduojame kelionę. Tad tęsdami kelionių ciklą 2023 m. balandžio mėn. 6 d. rytą Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos mokiniai pajudėjo naujų nuotykių link. Kelionės tikslas – susipažinti su gražiąja kaimyne Latvija.

Anksti ryte pajudėjome Latvijos sostinės Rygos link. Rygos miesto centre vaikų laukė pažintis su senamiesčiu: jie pamatė Rygos pilį, Domo katedrą, vienuolyno kompleksą, Rotušės aikštę, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias prieškario Rygos pastatas – „Juodagalvių“ gildijos namai, Šv. Petro bažnyčią, Laisvės paminklą, „namą su katinu“. Mokiniai ėjo siauriausia gatvele, prie Bremeno muzikantų skulptūros sugalvojo slapčiausių norų. Visos kelionės metu vaikus lydėjo gidė Livija. Ji labai atsakingai ir nuoširdžiai atliko savo darbą. Visi sužinojome daug naujų bei įdomių dalykų.

Vėliau visi aplankė išsvajotąjį Rygos automobilių muziejų, kuriame pristatyta visa automobilių evoliucija: nuo medinių vežimų iki mechanikos šedevrų. Muziejaus ekspozicijoje mokiniai rado prabangių sovietinės vadovybės automobilių arba Kremliaus kolekciją, kuriai kol kas nėra analogų. Taip pat išvydo įspūdingą specialios krovininės ir karinės technikos bei dėmesio vertą lenktyninių ir rekordinių automobilių kolekciją. Muziejus ne tik renka, saugo, tyrinėja, restauruoja ir populiarina senuosius automobilius, bet ir siūlo interaktyvias veiklas, kurių metu lankytojai gali išmokti kelių eismo taisykles, sužinoti automobilių, motociklų, dviračių gamybos istoriją. „Įsikrovę“ gerų emocijų vaikai sugužėjo atgal į autobusą ir pajudėjo Siguldos miesto link. Atvykę į „Siguldos“ viešbutį vieni įsikūrė ir ilsėjosi, kiti, kurie dar turėjo jėgų, ėjo pasižvalgyti po apylinkes. Po tokios įtemptos dienos viešbučio lovos ir pagalvės vaikams buvo pačios minkščiausios.

Kitos dienos rytas prasidėjo sočiais bei gardžiais viešbučio pusryčiais. Vėliau, riedėdami autobusu toliau, džiaugėmės gražia Siguldos kurorto aplinka: parkais, skulptūromis, takais, žaliuojančiais upės slėniais. Aplankėme naująją Siguldos pilį ir senosios pilies griuvėsius. Gaminome Siguldos Lazdeles. Tarp 1889 metų ir Pirmojo pasaulinio karo Sigulda išgyveno populiarumo bumą. Dvarų savininkai čia steigė naujas parduotuves, statė viešbučius, nuomojo pastatus ir žemes vasarotojams, įrengė pėsčiųjų takus ir tiltus. Į korsetus įsispraudusios damos su saulės skėčiais ir jas lydintys prakilnūs ponai – tapo Siguldos kasdienybe. Kad būtų lengviau vaikščioti po „Vidžemės Šveicarijos“ kalvas ir jų takais, apsukrūs Siguldos amatininkai ėmė prekiauti kelioninėmis lazdomis, kurios net ir šiandien išliko charakteringiausiu Siguldos suvenyru, kurio pavyzduką ir bandėme pasigaminti patys. Buvo smagi patirtis. Vėliau kėlėmės per Gaujos upę lyno keliu: iš 43 m aukštyje kabančio vagonėlio atsivėrė nuostabi Gaujos nacionalinio parko panorama. Aplankėme Gutmanio olą – giliausią urvą Baltijos šalyse, kuriame, pasak legendos, tekančio šaltinio vanduo turi gydomųjų galių. Nuvykę į Dainų kalną grožėjomės įvairiomis akmeninėmis skulptūromis ir matėme labiausiai saugomą kultūros paminklą – Turaidos pilį, kopėme į bokštą, domėjomės viduramžių laikų istoriniais, archeologiniais eksponatais. Visiškai nuvarginę kojeles ir galveles visi suskubome pasistiprinti gardžiais pietumis/vakariene ir pajudėjome namų link. Autobusas lingavo nuo smagių dainų, geros nuotaikos.

​Nuoširdžiai dėkojame mūsų vairuotojui Vitalijui, kuris visus saugiai parvežė namo.

Nuostabus dalykas yra ne tik pats kelionės procesas, bet ir grįžimas namo. Gyvenimą nejučia pradedi skirstyti į gyvenimą prieš kelionę ir po kelionės, nes pradedi vertinti prieš tai savaime suprantamais laikytus dalykus, kažkur pradingsta erzinantys aplinkinių trūkumai ir pamilsti, rodos, viską viską, net savo kasdienę rutiną.

Socialinė pedagogė Ingrida Juciūtė

III bg klasės auklėtoja bei chemijos mokytoja Lina Zarambienė

I abg klasių auklėtoja Renata

Komentarai išjungti.
Skip to content