MES IR VĖL SUSITIKOM

MES IR VĖL SUSITIKOM

Pasaulyje nėra didesnio turto už draugystę ir nuoširdų bendravimą. (John Kehoe)

Nuoširdžiai, laiko patikrintai draugystei nebaisūs jokie išbandymai. Tai įrodė rugsėjo 23 d. į Pagėgius atvykę mokiniai iš Vokietijos Bad Iburgo gimnazijos, lydimi mokytojų Andreas Baumelt ir Irinos Walender. Po dvejų metų pertraukos mes vėl galėjome pamatyti, apkabinti ir Pagėgių krašte pasveikinti savo draugus.

Svečiams buvo sudaryta įdomi ir turininga viešnagės programa. Visų pirma mokiniai iš Bad Iburgo buvo pasveikinti Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijoje. Gimnazijos direktorius Vaclovas Navickas džiaugėsi tebegyvuojančia draugyste ir palinkėjo visiems linksmos ir įdomios viešnagės. Po linksmo ir nuoširdaus pasveikinimo mokiniai keliavo į Algimanto Mackaus muziejų, kur muziejaus vadovė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vilma Vaivadienė supažindino svečius su poeto gyvenimu bei kūryba, o gimnazijos moksleivės Algimanto Mackaus eilėraščius skaitė vokiečių ir anglų kalbomis. Aplankę muziejų mokiniai skubėjo į susitikimą su Pagėgių savivaldybės meru Vaidu Bendaravičiumi. Susitikimo metu svečiai turėjo galimybę ne tik pabendrauti su administracijos atstovais, bet ir „pasimatuoti“ mero kėdę. Po šilto priėmimo mokiniai gimnazijoje dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Draugystė 3D formatu“, kurių metu vadovaujami IT mokytojos Rasos Antanaitienės maketavo ir gamino raktų pakabukus. Atlikę kūrybinę užduotį mainų programos dalyviai skubėjo į gimnazijos sporto salę, kur jų laukė fizinio ugdymo mokytoja Loreta Gečienė. Mokiniai dalyvavo estafetėse, „pagalvių mūšyje“, žaidė tinklinį, krepšinį ir kitus žaidimus. Žinoma, laimėjo draugystė!

Viešnagės metu svečiai iš Bad Iburgo ne tik rimtai dirbo, bendravo ir sportavo, bet ir daug keliavo. Mokiniai susipažino su Pagėgių krašto lankytinomis vietomis, aplankė legendomis apipintą Rambyno kalną bei įspūdingą Raganų eglę. Savo drąsą, kantrybę ir ištvermę išbandė Taurų pramogų parke. Ypač didelį įspūdį svečiams paliko kelionė į Vilnių, kur jie aplankė Gedimino kalną, Katedrą bei susipažino su sostinės senamiesčiu. Taip pat įdomi buvo kelionė į Klaipėdą bei Nidą. Klaipėdoje mokiniai vyko į delfinariumą, kur stebėjo delfinų pasirodymą. Pakeliui į Nidą mainų programos dalyviai aplankė Juodkrantėje stūksantį Raganų kalną, o Nidoje kopė ant Parnidžio kopos, gėrėjosi įspūdingu gamtovaizdžiu bei susipažino su Nidos miesto architektūra ir istorija.

Svečių viešnagei artėjant prie pabaigos gimnazijoje buvo organizuota projektinė veikla „Draugystės tiltas“. Šios veiklos metu mainų programos dalyviai kūrė ir maketavo knygą, kurioje sugulė nuotraukose užfiksuotos gražiausios susitikimo akimirkos, įsimintiniausi įvykiai ir įspūdžiai. Renginį padėjo organizuoti IT mokytoja Rasa Antanaitienė. Po sunkaus, bet įdomaus kūrybinio darbo mokiniai vakare vėl rinkosi į gimnaziją, kur susėdę ant sėdmaišių, sugulę ant čiužinių, skanaudami įvarius gardėsius žiūrėjo filmą.

Ypač daug įsimintinų akimirkų svečiai patyrė savo draugų šeimose. Jie taip pat kartu keliavo, vyko į Smalininkus, kur turėjo galimybę parungtyniauti kartingų trasoje. Vakarais visi susitikdavo, klausydavosi muzikos, šokdavo, dainuodavo, žiūrėdavo filmus, bendraudavo, skanaudavo mamų pagamintus lietuviškus gardėsius.

Draugų iš Bad Iburgo gimnazijos viešnagė Pagėgiuose baigėsi atsisveikinimo vakarėliu mainų programos vadovės anglų kalbos mokytojos Gitanos Degutienės sodyboje. Vakarėlyje skambėjo juokas, dainos, o jį vainikavo mokinių giedami abiejų šalių himnai. Mokinių iš Bad Iburgo gimnazijos delegacijos vadovai džiaugėsi neįkainojamomis dovanomis, kurias jie parsiveža namo – nuoširdžiu bendravimu, atvirumu, svetingumu, draugyste.

Laikas, praleistas su draugais keliaujant, žaidžiant, bendraujant, vakarojant paliko neišdildomų įspūdžių, kurie liks mokinių prisiminimuose, širdyse, nuotraukose, laiškuose…

Už pagalbą organizuojant mokinių ir mokytojų delegacijos iš Bad Iburgo gimnazijos viešnagę Pagėgiuose dėkojame mokinių, priėmusių svečius, tėveliams, Algimanto Mackaus gimnazijos direktoriui Vaclovui Navickui, kolegoms, Pagėgių savivaldybės merui Vaidui Bendaravičiui, Pagėgių savivaldybės administracijai, Pagėgių krašto verslininkei Renatai Rindokaitei bei visiems geros valios žmonėms.

Loreta Skvirbienė ir Gitana Degutienė, bendradarbiavimo su Vokietijos Bad Iburgo gimnazija vadovės

Komentarai išjungti.
Skip to content