Aktyvios veiklos vienija jaunimą

Aktyvios veiklos vienija jaunimą

2022 m. spalio 7 d. susirinko gausus būrys jaunimo iš Pagėgių, Tauragės ir Jurbarko rajonų į Pagėgių Algimanto Mackaus gimnaziją. Mokslo savaitė baigėsi, puikus rudeniškas vakaras ir šilta naktis, tačiau vietoj to, kad leistų vakarą prie telefonų, kompiuterių ar artimųjų rate, jaunimas rinkosi į bendrą jaunųjų šaulių sąskrydį: vykdė veiklas, žygiavo, bendravo, leido laiką ir ilsėjosi.

Jaunimas skirstėsi į komandas, klausėsi paskaitų ir vykdė praktinius užsiėmimus, kuriuos vedė tiek draugai bendraamžiai, tiek suaugę instruktoriai. „Lyderystės ir bendradarbiavimo ugdymo“ užsiėmimą vedė instruktorė Toma Valančiūtė, su „Taikinių aptikimo ir nurodymo“ užsiėmimu supažindino mokinės Emilija Bardauskytė ir Aistė Mišeikytė, „Rikiuotės vietovėje – veiksmai papuolus į pasalą“ praktinį užsiėmimą vedė Liveta Simanauskaitė ir Deimantė Tuzikaitė, o „Taiklaus pataikymo principų“ tema instruktavo Edgaras Juknys. Daugiausiai aitrų sulaukė Kliūčių ruožas, kurį parengė ir komandų laiką skaičiavo Paulius Žilinskas ir Adrijus Anukas. Jauniesiems instruktoriams talkino Eimantas Endrikaitis, Ignas Pocevičius ir Orestas Puodžiūnas bei ilgamečiai šauliai: Nedas Grigelis, Ugnius Rimkus ir Tomas Baranauskas.

Sutemus kartu giedant Lietuvos himną atidarytas sąskrydis bei apdovanoti kliūčių ruožo laimėtojai, išreikštos padėkos prisidėjusiems prie renginio organizavimo. Vėliau jaunieji šauliai išjudėjo į naktinį žygį, kuriame nestigo garso ir dūmų imitacijų. Po gausių ir klaidinančių manevrų žygeiviai pasiekė Pagėgių kalną, kur galėjo sušilti prie Algirdo Saročkos įkurto laužo ir pasigrožėti naktiniu fejerverku. Kam liko jėgų po žygio – ištvermę išbandė naktinėje diskotekoje.

Jaunųjų šaulių-ugniagesių būrelio vadovas Alvydas Mikašauskas

Komentarai išjungti.
Skip to content