Knygų spausdinimo ypatumai

Kovo 6 d. Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos 5a klasės mokiniai su istorijos mokytoja Nijole Mickeliūniene vyko į Martyno Jankaus muziejų, kur netradicinėje aplinkoje mokėsi istorijos. Mokiniai ne tik sužinojo, kaip knygnešiai platino lietuviškas knygas spaudos draudimo laikotarpiu, bet ir atliko įvairias užduotis, dalyvavo ekskursijoje, sužinojo, kaip knygnešiai atkeliaudavo į Bitėnus pas spaustuvininką M. Jankų, susipažino su muziejaus eksponatais. Labiausiai penktokus sudomino „Amžinoji Rambyno knyga“. Mokiniai patyrė knygų spausdinimo ypatumus: suko spausdinimo preso rankeną ir pamatė, kaip buvo spausdinami leidiniai. Taip pat kiekvienas galėjo išbandyti knygnešio kuprinės svorį. Mokiniai papildė savo istorijos žinias bei patyrė daug gerų emocijų.

Istorijos mokytoja Nijolė Mickeliūnienė