Jaunųjų šaulių pavasario sąskrydžiai

Jaunųjų šaulių pavasario sąskrydžiai

Įsibėgėjantis 2024-ųjų metų pavasaris gausus Tauragės apskrities jaunųjų šaulių sąskrydžiais, kuriuos organizuoja Lietuvos šaulių sąjungos 7 rinktinės veiklos teritorijoje esančios ugdymo įstaigos.

Sąskrydžius organizuoja mokyklose veikiantys jaunųjų šaulių būreliai. Jie vyksta mokslo metais – nuo rugsėjo iki gegužės. Visi sąskrydžiai turi šauliškas rungtis – šaudymą iš skirtingų rūšių šautuvų, komandines rungtis, žygius. Kiekviena mokykla turi savo sąskrydžių braižą, kuris priklauso tiek nuo būrelių pasiruošimo tiek nuo tuo metu esančių oro sąlygų. Eržvilke sąskrydžiai vyksta rugsėjo pradžioje, kai yra šilta, todėl be šauliškų rungčių visada vykdomas žygį po mišką, aktyvios veiklos miške ir nakvynė gamtoje prie laužo, palapinėse. Laukuvoje, Kiduliuose, Veliuonoje ir Pajūryje sąskrydžiai vyksta vėlai rudenį ir anksti pavasarį – todėl aktyvios veiklos patalpose – šaudyklose, sporto salėse sportiniai turnyrai (krepšinis arba tinklinis), estafetės, mišrūs žygiai (gatvėmis ar keliais), o naktį vyksta meniniai pasirodymai, protmūšiai ir diskotekos.

Vakare iš kovo 15 į 16-ąją jaunieji šauliai rinkosi Jurbarko raj. sav. Veliuonos A. ir J. Juškų gimnazijoje. Sąskrydis skirtas Nepriklausomybės dienai paminėti – iškilminga rikiuotė, viktorina, rikiuotės užsiėmimai, naktinis žygis miestelio gatvėmis ir meniniai pasirodymai bei nakvynė labiausiai pavargusiems jaunuoliams.

Kovo 22 d. vakare sugiedotas himnas Šilalės raj. sav. Pajūrio S. Biržiškio gimnazijoje. Vakaro veiklose aktyviai jaunimas dalyvavo pagal savo poreikius ir pasiruošimą – sportiškos merginos ir berniukai varžėsi krepšinio 3×3 turnyre, taikliaakiai rungėsi mažakalibrio arba pneumatinio šautuvo šaudymo varžybose, gudročiai sprendė proto mūšio rungtis. Naktį visi iškeliavo į žygį, kuriame netrūko garso ir šviesos imitacijų, pasalų, pagrobimų, o Pajūrio vasaros estradoje ragavo kariško sausio davinio. Žygiui atsiminti visi gavo specialius žygio medalius! Pagėgių jaunimas pasiekė šaudymo rungtyje tarp 7-23 vietas, tačiau protmūšyje iškovojo 3-ią vietą!!!

Laukiame kvietimo į artimiausią sąskrydį Kiduliuose, kuriame visada be klasikinių šauliškų rungčių būna triukšmingas ir aktyvus žygis Nemuno upės slėniuose, šauliška košė, o naktį gyvo garso koncertas ir pačių šaulių talentų šou, diskoteka!

Gegužės pirmą penktadienį (iš 3 d. į 4-ąją ) vyks sąskrydis Pagėgiuose! Įprastai mūsų sąskrydyje vykdoma ugniagesio gelbėtojo estafetė, soft‘o turnyras miške, taktinis žygis (pasala, reidas) su garso ir šviesos elementais. Šiais metais numatyta papildyti nuotoliniu šaudymu ir atotampomis! Kviečiame gimnazijos jaunimą prisijungti prie sąskrydžio rungčių planavimo: estafečių sudarymo, užsiėmimų pravedimo, saugos užtikrinimo renginio metu. Rungtis pasiruošti ir pravesti gali bet kuris 5-IV gimnazijos klasių mokinys – specialių išankstinių žinių nėra būtina turėti, svarbiausia pasiryžimas įgyti naujų žinių ir gebėjimų. Jų įgysite pasiruošdami ir pravesdami vienas kitam užduotis, užtikrindami saugą jų metu.

Komentarai išjungti.
Skip to content