Įdomi pamoka

Kovo 21 –oji – Pasaulinė poezijos diena. Šią dieną paminėti 6a klasės mokiniai buvo pakviesti į integruotą lietuvių kalbos, vokiečių kalbos, A. Mackaus muziejaus ir istorijos pamoką „Kaip didelė esi, poeto plunksna!“ (A. Mackus).

Pamoka vyko A. Mackaus muziejuje, kur šeštokų laukė daug įvairių veiklų. Mokiniai, dėliodami poeto gyvenimo dėlionę, turėjo galimybę ne tik susipažinti su jo gyvenimo bei kūrybos faktais, bet ir pamatyti tuos faktus menančius eksponatus, kuriuos pristatė muziejaus vadovė V. Vaivadienė. Po šios įdomios, atidumą, susitelkimą ir bendradarbiavimą ugdančios veiklos šeštokų laukė iššūkis – vokiškai parašytus A. Mackaus gyvenimo faktus rasti lietuviškoje biografijoje. Kalbėdami apie poetą vokiškai mokiniai prisiminė vokiškus skaičius, mokėsi vokiškai skaityti, išmoko naujų vokiškų žodžių. Skaityti vokiškai išdrįso net ir tie šeštokai, kurie šios kalbos nesimoko. Pasivaikščioję A. Mackaus gyvenimo labirintais pamokos dalyviai iš „pasiklydusių“ eilučių dėliojo, raiškiai skaitė ir aptarė eilėraštį „Kapų pavėsis“. Na, o apie istorinį laikotarpį, kurio metu augo, brendo ir kūrė A. Mackus, apie istorines aplinkybes, lėmusias poeto šeimos likimą, pasakojo istorijos mokytoja K. Dargužienė.

Loreta Skvirbienė, vokiečių kalbos ir lietuvių kalbos bei literatūros mokytoja,

Vilma Vaivadienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, A. Mackaus muziejaus vadovė,

Kristina Dargužienė, istorijos mokytoja