Dauno sindromo diena

Dauno sindromo diena

Kovo 21 dieną kvietėme gimnazijos bendruomenę mūvėti skirtingas kojines ir taip išreikšti palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu bei jų šeimų nariams.

Gimnazijos mokiniai dalyvavo (NE) PAMOKOSE apie žmones su Dauno sindromu ir skirtingas kojines. Pradinukai įvairiomis technikomis margino pasaulinės Dauno sindromo dienos simbolius – kojines. Skirtingos kojinės simbolizuoja kitoniškumą, o kojinių forma yra panaši į chromosomos. Būtent 21-oje chromosomoje užfiksuoti pakitimai ir praneša gydytojams, kad žmogus gimė su šiuo sindromu. Vienam iš 700 – tokiu dažnumu yra diagnozuojamas Dauno sindromas.

Vyresnieji eksperimentavo: bandė parašyti savo vardą kita nei įprasta ranka ir susikalbėti įsidėjus į burną sūrio gabalėlį ar kukurūzą. Šie bandymai leido mokiniams pajusti ir suprasti, kiek daug pastangų žmonėms su Dauno sindromu reikia įdėti atliekant mums įprastus dalykus.

Džiugu, kad šiandien nepabijojome pabūti kitokiais ir supratome, jog esame labiau panašūs, nei skirtingi.

Komentarai išjungti.
Skip to content