Vokiečių kalbos dienos Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijoje

Vokiečių kalbos dienos Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijoje

Spalio 16-20 dienomis visoje Lietuvoje vyko Goethe‘s instituto organizuotos Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“. Prie šio prasmingo ir įdomaus projekto, kurį inicijavo Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe`s institutas, Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZfA), Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK), tradiciškai prisijungė ir Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazija.

Kodėl verta mokytis vokiečių kalbos? Kuo ji ypatinga? Kokios galimybės atsiveria mokant šią kalbą? Į šiuos ir dar daugiau klausimų atsakymų ieškojo gimnazijos mokiniai, dalyvaudami vokiečių kalbos savaitės „Deutsch macht Spass“ renginiuose.

Šeštokai, kurie šiais mokslo metais tik pradėjo mokytis vokiečių kalbos, per vokiečių kalbos pamoką kūrė projektinį darbelį „Das bin ich“, kurį iliustravo savo įspūdžiais ir Vokietijos vėliavos spalvomis. Septintokai dėliojo kryžiažodį DEUTSCH LERNEN. Aštuntokai ir devintokai kūrė vokiečių kalbos reklamą „Warum Deutsch?“. Vyresnių klasių mokiniai žiūrėjo trumpametražį filmą „Schwarzfahrer“, o po peržiūros diskutavo apie toleranciją bei pakantumą. Mokinių mainų su Vokietijos Bad Iburgo gimnazija dalyviai, rugsėjį viešėję pas savo draugus Bad Iburge, gimnazijos bendruomenei demonstravo nuotraukas su užfiksuotomis gražiausiomis susitikimo akimirkomis bei dalinosi patirtais įspūdžiais.

Gimnazijoje vykusios Vokiečių kalbos dienos ne tik pagilino mokinių vokiečių kalbos žinias, praplėtė akiratį, bet ir suteikė žinių apie šios kalbos mokėjimo privalumus bei vartojimo galimybes.

Loreta Skvirbienė,

Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos vokiečių kalbos mokytoja

Komentarai išjungti.
Skip to content