Vinco Mykolaičio – Putino 130-osios gimimo metinės

Vinco Mykolaičio – Putino 130-osios gimimo metinės

Jau tapo gražia tradicija kiekvienais metais gimnazijoje organizuoti Lietuvių kalbos ir literatūros renginius. Šiais metais renginiai buvo skirti lietuvių rašytojo Vinco Mykolaičio – Putino 130-osioms gimimo metinėms paminėti. Sausio 25-31 dienomis lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos mokinius pakvietė dalyvauti dailiosios rašysenos konkurse: dalyviai dailiai rašė poeto Vinco Mykolaičio-Putino eilėraščius. Konkursas vyko 5-8, II-IV g klasių grupėse. Džiugu, kad yra mokinių, rašančių tikrai gražiai, tvarkingai ir pakankamai taisyklingai. Aptarus darbus paaiškėjo, jog 5-8 klasių grupėje dailiausiai rašo Kotryna Norkutė (5a) ir Urtė Rindokaitė (7b). Antroji vieta atiteko Evitai Pilkionytei (7b) ir Gabijai Oberauskaitei (8a), o trečioji – Auksei Marozaitei (5b) ir Kristupui Majoravičiui (8a). I-IV g klasių grupėje pirmoji vieta atiteko Ugnei Garmutei (Ibg), antroji – Miglei Žemaitaitytei (Ibg), o trečiąją vietą pasidalijo Karolina Žemaitaitytė (IVg) ir Aurelija Jankauskytė (IVg).

Vasario 1-20 d.ienomis mokiniams buvo pasiūlyta iliustruoti dailyraščiu parašytus poeto tekstus. Dailės mokytojos paraginti mokiniai pristatė 17 iliustracijų. Nelengva užduotis buvo išrinkti geriausius darbus. Įdomiausios ir labiausiai atspindėjusios eilėraščių temą net devynios iliustracijos: „Rugpjūtis“ (Ugnė Garmutė), „Spalis“ (Augustė Macijauskaitė), „Rudenį“ (Miglė Blaževičiūtė), „Lapkritis“ (Urtė Rindokaitė), „Tarp dviejų aušrų“ (Paulina Šimkutė), „Balandis“ (Kristalė Genytė), „Žemei“ (Smiltė Grabauskytė), „Margi sakalai“ (Benas Mišeikis), „Spalis“ (Agneta Zyliavaitė).

Vasario 28 dieną 12 valandą mokiniai ir mokytojai rinkosi į gimnazijos aktų salę į baigiamąją popietę „Nenoriu išnykti iš savo šviesiosios būties“, skirtą lietuvių rašytojo Vinco Mykolaičio – Putino 130-osioms gimimo metinėms paminėti ir Lietuvių kalbos ir literatūros renginių rezultatams apibendrinti. Renginį vedė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Dalia Navickienė ir literatūros būrelio nariai. Popietės dalyviai ne tik pakeliavo lietuvių rašytojo Vinco Mykolaičio – Putino gyvenimo vingiais, išgirdo jo eilėraščių, ištraukų iš žymiausio romano „Altorių šešėly“, pasiklausė dainų poeto tekstais, bet ekrane pamatė, kaip atrodo putino krūmas (nuo jo kilo ir poeto slapyvardis), gėlės katpėdėlės (kačpėdėlės), minimos romane, dalyvavo apdovanojant draugus ir bendraklasius.

​Nuoširdus ačiū dalyviams, lietuvių kalbos ir literatūros, dailės, muzikos mokytojoms, literatūros būrelio nariams už nuoširdų darbą įgyvendinat renginių idėjas, administracijai – už palaikymą ir saldžias dovanas.

Komentarai išjungti.
Skip to content