Viešnagė Estijos sostinėje Taline

Viešnagė Estijos sostinėje Taline

Š. m. spalio 19 – 20 dienomis dalis Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos mokinių keliavo į Estiją, kur aplankė jos sostinę Taliną. Taline mokiniai aplankė kol kas pasaulyje analogo neturintį Jūrų muziejų „Lennusadam”. Povandeninės gamtos grožybių ar gyvų eksponatų ten nepamatėme, tačiau estų pastangos sudominti laivybos praeitimi bei dabartimi apstulbino net ir tuos, kurie nėra dideli technikos mėgėjai. Visi lėktuvai bei laivai yra natūralaus dydžio, pavyzdžiui, tikras garinis ledlaužis „Suur Tyl“. Eksponatus galima liesti, įlipti į povandeninį laivą, pasimatuoti Estijos karių, jūreivių uniformas, vikingų drabužius, palaikyti ginklus ir su jais nusifotografuoti. Muziejuje yra daugiau kaip 200 didelių eksponatų. Muziejaus lauko erdvėje apžiūrėjome istorinių laivų kolekciją.

Tada vaikų laukė ekskursija po Talino senamiestį. Mūsų kantrioji ir nuostabioji gidė Ilona parodė mums visas senamiesčio įžymybes: Tompea pilį, Domo katedrą, apžvalgos aikšteles, nuo kurių atsiveria nuostabus vaizdas į Talino įlanką ir senamiestį. Pasivaikščiojome gatvėmis su įdomiais pavadinimais : „Trumpoji koja“, ,,Ilgoji koja‘‘. Pasigrožėjome miesto rotuše, „bandelių“ skersgatviu, miesto amatininkų ir „Juodagalvių“ gildijos pastatais, „Storosios Margaritos“ bokštu. Netgi pliaupiantis lietus nesugadino vaikams nuotaikos, o gavę šiek tiek laisvo laiko visi suskubo į suvenyrų parduotuvėles… Tą patį vakarą pasiekę viešbutį „Hestia Hotel Susi“ vaikai skubėjo įsikurti, sušilti, „aplankyti kaimynus“ gretimuose kambariuose bei gerai pailsėti. Po nakties viešbutyje ir sočių pusryčių išskubėjome į Talino televizijos bokštą. Bokštas buvo pastatytas 1980 metais ir iki šiol yra aukščiausias pastatas Estijoje – 314 m. Jis buvo pastatytas Piritos rajone, skirtas transliuoti TV laidas. 170 m aukštyje įrengta apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria nuostabi Talino ir apylinkių panorama. Be to, čia galima apžiūrėti kelias interaktyvias parodas, atrakcionus, o drąsiausieji gali vasaros sezonu pasivaikščioti ir apžvalgos aikštelės pakraščiu. Televizijos bokšte yra aukščiausiai Estijoje įsikūrusi kavinė ir restoranas. Pasižvalgę po Taliną, iš aukštybių nusileidome žemyn ir vykome pasigrožėti gamtos stebuklais. Gidė visiems papasakojo apie gražiausią Estijos krioklį – Jagala. Tai didžiausias natūralus krioklys Estijoje. Jo plotis yra didesnis nei 50 metrų, o jo aukštis – apie 8 m. Gidės manymu, geriau važiuoti čia pavasarį, kai tirpsta sniegas ir vanduo krenta daug greičiau ir įspūdingiau, arba žiemą, kai krioklys yra beveik visiškai užšalęs ir virsta įvairių formų varveklių dariniais. Krioklys abejingų nepaliko nė vieno. Prisisotinę kelionės malonumų pajudėjome namų link. Kelias neprailgo, nes vaikai dalijosi kelionės įspūdžiais, linksmino visus dainomis…

„Visos kelionės turi savų pranašumų. Jei keliautojas aplanko geresnes šalis, jis mokosi kaip pagerinti savąją. Jei jis užklysta į blogesnes – jis išmoksta mėgautis savąja“ . (Samuel Johnson)

Ačiū bendrakeleivėms Ingridai ir Danutei.

II abg klasių auklėtoja Renata

Komentarai išjungti.
Skip to content