Susitikimas su režisiere

Susitikimas su režisiere

Vasario 2 d. gimnazijoje viešėjo ypatinga viešnia – dokumentinio filmo režisierė Marija Stonytė. Ji atvyko į MEMA projekto organizatoriaus „Meno avilio“ inicijuotą susitikimą su IIag klasės mokiniais. Režisierė papasakojo apie savo kūrybines paieškas bei kelią, atvedusį ją į kino pasaulį. Ypač įdomu buvo sužinoti, kodėl režisierė Marija Stonytė pasirinko būtent dokumentinį filmą. Ji teigė, kad dokumentinis filmas ypatingas tuo, kad režisieriui jis suteikia galimybę žmogų stebėti, sekti jo elgesį, emociją ir viską užfiksuoti.

Susitikimo metu dešimtokai taip pat žiūrėjo režisierės Marijos Stonytės dokumentinį filmą „Kalnai kalnai“, kurį vėliau kartu aptarė. Po filmo aptarimo režisierė papasakojo, kaip yra kuriamas dokumentinis filmas ir kokia svarbi yra „kino kalba“. Jeigu žiūrovas ją šiek tiek išmano, žiūrėti filmą yra įdomiau.

Dėkojame režisierei už įdomų, turiningą ir labai šiltą susitikimą, už pažintį su kino pasaulio užkulisiais bei už „kino kalbos“ pradžiamokslį. Tikimės, kad įgytas žinias dešimtokai galės taikyti ne tik atlikdami įvairias kūrybines užduotis mokykloje, bet ir ateityje rinkdamiesi profesiją.

Loreta Skvirbienė, vokiečių kalbos ir lietuvių kalbos bei literatūros mokytoja,

Ona Mikašauskienė, anglų kalbos mokytoja,

Rasa Antanaitienė, IT mokytoja

Komentarai išjungti.
Skip to content