Renkame geriausią Metų knygą

Renkame geriausią Metų knygą

Kovo – balandžio mėnesiais gimnazijos skaitykloje vyko akcijos „Metų knygos rinkimai 2022“ išrinktų geriausių vaikiškų knygų garsiniai skaitymai. Skaitymo akcijoje dalyvavo 1A, 1B, 2A,2B,3A klasių mokiniai su savo mokytojomis.

Susipažinus su vaikų kategorijoje nominuotomis knygomis, pretenduojančiomis į metų knygos titulą, mokiniams pasiūlėme išsirinkti, kokią knygą skaitys. Pirmiausia jaunųjų skaitytojų dėmesį patraukė Evelinos Daciūtės ir Aušros Kiudulaitės knyga „Pasakojimas apie katiną ir tulpę“.

Skaitydami ir sekdami knygos iliustracijas ekrane, kartu su mokiniais kalbėjome apie svarbiausius dalykus gyvenime: vienatvę, prisirišimą, meilę, katino ir tulpės ypatingą draugystę, kuri skatina augti, sušildo širdį, nes pagaliau niurzga katinas tampa laimingas. Patikusius knygutės personažus mokiniai pavaizdavo nuostabiuose spalvinguose piešiniuose.

Didelį susidomėjimą sukėlė nuotaikinga, pamokanti Kotrynos Zylės, Ingos Dagilės knygutė „Geriausia diena“, kuri kvietė į smagią kelionę po knibždantį daugiabutį, Elzės ir Tito draugystę, jų nuotykius ir gelbėjimosi nuo blogų dienų planą. Jaunieji skaitytojai taip pat pasidalijo mintimis, kaip jie gelbėtų savo blogas dienas, kokių jie veiksmų imtųsi užklupus BLOGOKAI dienai.

Metų knygos rinkimų akcija baigėsi. Mažieji gimnazijos skaitytojai daugiausia balsų atidavė Kotrynos Zylės, Ingos Dagilės knygutei „Geriausia diena“.

Dėkojame pradinių klasių mokytojoms Rūtai Jankevičienei, Janetai Vidraitei – Marozienei, Linai Rimkuvienei, Rolandai Rakauskienei, Rasai Armonienei, prisijungusioms prie šios skaitymo akcijos bei skatinusioms mokinius skaityti naujausias ir geriausias lietuviškas knygas vaikams.

Tikimės, kad skaitymas balsu, buvimas kartu su kitais teikia didesnį skaitymo malonumą, skatina domėtis literatūra ir aktyviau dalyvauti Metų knygos rinkimuose.

Bibliotekos vedėja Jovita Kubilinskienė

Komentarai išjungti.
Skip to content