Paslaptingas Hario Poterio pasaulis

Paslaptingas Hario Poterio pasaulis

Net tamsiausiu metu galima būti laimingu, tik svarbu nepamiršti įsijungti šviesą. (J.K. Rowling. Haris Poteris ir Azkabano kalinys)

Lapkričio 28 d. anglų kalbos mokytojos Ona Mikašauskienė ir Aušra Zongailienė bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Loreta Skvirbienė pakvietė 6a klasės mokinius į netradicinę pamoką, kurios metu jie keliavo po paslaptingą Hario Poterio pasaulį.

Patekę į Hogvartso burtų ir kerėjimo mokyklą mokiniai buvo paskirstyti į Grifo gūžtos, Klastūnyno, Varnanagės ir Švilpynės koledžus. Kad kelionė būtų sėkminga, visų pirma Emilija L. ir Klaudijus lietuvių ir anglų kalbomis papasakojo apie J. K. Rowling, Hario Poterio knygų autorę, jos gyvenimą bei idėją sukurti šią istoriją. Keliaudami po Hario Poterio pasaulį mokiniai išmoko daug naujų angliškų žodžių, sprendė kryžiažodžius, žiūrėjo ir aptarė filmo ištrauką anglų kalba, ieškojo teisingų ir klaidingų teiginių, atsakinėjo į klausimus. Atlikdami lietuvių kalbos užduotis jaunieji tyrinėtojai, skaitydami knygos ištraukas, ieškojo vaizdingų aprašymų, aiškinosi, kokiomis kalbos dalimis kuriamas magijos pasaulis, piešė Hario Poterio paveikslą.

Keliaudami po Hario Poterio pasaulį mokiniai ne tik pagilino ir įtvirtino anglų ir lietuvių kalbų žinias, praplėtė akiratį, bet ir suprato, kad nebūtina gyventi magijos pasaulyje, kad galėtum būti Haris Poteris. Juo gali būti kiekvienas, drąsiai kovojantis už teisybę, siekiantis gėrio, visada pasiruošęs padėti, ištikimas draugams…

Loreta Skvirbienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Komentarai išjungti.
Skip to content