Namai ten, kur širdis

Namai ten, kur širdis

„Namai ten, kur širdis“,- šia gražia mintimi Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos I ag ir I bg mokiniai 2023 metų kovo 30 dieną pradėjo savo klasės valandėlę. Valandėlės tikslas – labiau pažinti naujuosius savo klasės draugus bei išgirsti jau lietuviškai kalbančius bendraklasius, atvykusius iš Ukrainos. Naujokai papasakojo, iš kokių mokyklų jie pas mus atvyko, kaip jiems ten sekėsi ir kaip pavyko pritapti mūsų gimnazijoje. Vaikai pasidalijo savo pasiekimais, džiaugsmais bei nerimu. Pateikė daug vaizdo medžiagos. Devintokams patiko išgirsti, kaip kitataučiai kalba „laužyta“ lietuvių kalba. Klasėje įsivyravo mirtina tyla, kai vaikai dalijosi savo patirtimi, pasakojo apie karo įvykius, emigravimo pasekmes. Džiaugėmės, kad mūsų vaikai buvo drąsūs ir pasidalijo savo mintimis ir patirtimis. Dėkojome mokytojai Janetai Vidraitei – Marozienei, kuri padėjo vaikams ruošti pristatymus lietuvių kalba. Valandėlės pabaigoje devintokai pabandė įsivaizduoti save emigranto/pabėgėlio vietoje. Visi supranta, kokia tai neapsakomai sunki padėtis…

Mūsų klasės naujokai pasidžiaugė, kad buvo šiltai priimti mūsų gimnazijoje ir greitai pasijuto savi. Ukrainos vaikai žavėjosi Lietuvos grožiu, jos žmonių gerumu, šiltu priėmimu, bet neslėpė noro greičiau grįžti namo.

Vyresnioji pradinio ugdymo mokytoja Janeta Vidraitė – Marozienė

I abg klasių auklėtoja Renata

Komentarai išjungti.
Skip to content