Mokinių mainų programos Erasmus+ vizitas Portugalijoje

Mokinių mainų programos Erasmus+ vizitas Portugalijoje

Šių metų spalio 14-21 dienomis Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos delegacija vyko į AGRUPAMENTO DE ESCOLAS PINHEIRO E ROSA mokyklą, kuri yra Faro mieste Portugalijoje. Šios kelionės tikslas buvo dalyvauti tarptautinio Erasmus+ „Young Voices of Europe projekto Nr. 2022- 1-RO01-KA220-SCH-000085126 veiklose. Projekte dalyvauja Turkijos, Rumunijos, Šiaurės Makedonijos, Italijos, Ispanijos, Portugalijos bei Lietuvos mokyklos. Projekto „Young Voices of Europe tikslas suteikti mokiniams žinių, apie darnaus vystymosi tikslus. Šiame susitikime buvo analizuojami šie darnaus vystymosi tikslai:

3 – Good health and well-being (Užtikrinti sveiką gyvenimą ir skatinti visų amžiaus grupių gerovę);

7 – Affordable and clean energy (Prieinama ir švari energija);

8– Decent work and economic growth (šis tikslas pripažįsta tvaraus ekonomikos augimo ir aukšto lygio ekonominio produktyvumo svarbą siekiant sukurti gerai apmokamas darbo vietas, taip pat efektyvų išteklių naudojimą).

11– Sustainable cities and communities (Tikslas įpareigoja siekti miestų ir gyvenviečių įtraukumo, saugumo, atsparumo ir darnumo įvairiose srityse, todėl būtina užtikrinti galimybes turėti tinkamą, saugų ir būtiniausiomis paslaugomis aprūpintą būstą).

13 – Climate action (Klimato kaita. Šio tikslo esmė – imtis skubių veiksmų kovai su klimato kaita, užkirsti kelią ekstremaliems klimato reiškiniams ir pasiruošti jų padariniams).

17 – Partnerships for the goals. (Šio tikslo esmė – užtikrinti įvairių sektorių ir valstybių bendradarbiavimą siekiant visų Darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo. Partnerystės padeda pasiekti daugiau, nes drauge mes stipresni ir galime kurti tvarius pokyčius).

Mūsų gimnazijai atstovavo Evita Pilkionytė, Darija Šegždaitė, Vytautė Mikašauskaitė, Kristalė Genytė, Augustė Macijauskaitė, Paulina Šimkutė, Titas Ciganas ir Lėja Degutytė.

Vizito metu mokiniai dirbo tarptautinėse komandose, tobulino savo bendravimo įgūdžius, plėtė anglų kalbos žinias, susipažino su kitomis kultūromis, gilino istorijos žinias, susirado naujų draugų, daugiau sužinojo apie dabartines problemas ir galimus jų sprendimo būdus.

Mokiniai gyveno portugalų šeimose ir susipažino su jų gyvenimo būdu, tempu, virtuve. Laisvu laiku gimnazistai turėjo galimybę aplankyti Faro ir Lisabonos istorinius objektus, susipažinti su Portugalijos istorija, papročiais ir tradicijomis.

Kelionė į Portugaliją, kaip ir visos kitos projekto veiklos, buvo finansuota iš Europos Sąjungos programos Erasmus +.

Projekto koordinatorė

Ona Mikašauskienė

Anglų kalbos mokytoja

Gitana Degutienė

Komentarai išjungti.
Skip to content