Kaip elgtis virtualioje erdvėje?

Sausio 19 d. 6a klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje integruotoje IT, anglų kalbos ir lietuvių kalbos pamokoje „Būkime saugūs virtualioje erdvėje“, kurią vedė IT mokytojos Rasa Antanaitienė ir Eglė Bergner, anglų kalbos mokytoja Ona Mikašauskienė ir lietuvių kalbos mokytoja Loreta Skvirbienė.

Stebėdami vaizdinę medžiagą, analizuodami pateiktas situacijas lietuvių ir anglų kalbomis mokiniai diskutavo apie tai, kaip reikia elgtis socialiniuose tinkluose, kokios grėsmės ten slypi ir kaip jas atpažinti bei ką daryti pastebėjus ar patekus į pavojų. Kartu su lietuvių kalbos mokytoja šeštokai svarstė, kodėl svarbu išsaugoti savo gimtąją kalbą, kodėl socialiniuose tinkluose reikia bendrauti „švaria“ lietuvių kalba, bei atlikdami užduotis skaitmeninių priemonių platformoje wordwall socialinių tinklų kalbos žargonui ieškojo lietuviškų atitikmenų.

Įgytas žinias mokiniai apibendrino ir įtvirtino lietuvių bei anglų kalbomis kurdami saugaus elgesio virtualioje aplinkoje atmintinę. Šiai užduočiai atlikti jie naudojo internetinį grafinio dizaino įrankį canva.

Šioje pamokoje mokiniai įgijo ne tik dalykinių žinių, kurios buvo siejamos su jų gyvenimo aplinka bei interesais, bet taip pat buvo ugdomos socialinė, skaitmeninė bei kūrybiškumo kompetencijos.

Mokytojos Ona Mikašauskienė, Rasa Antanaitienė, Eglė Bergner ir Loreta Skvirbienė