„Žaidžiu poezijos žodžiu“

„Žaidžiu poezijos žodžiu“

Netradicinė pamoka A. Mackaus muziejuje

Kovo 20 d. 5a klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje integruotoje lietuvių kalbos pamokoje „Žaidžiu poezijos žodžiu“, kuri vyko A. Mackaus muziejuje. Muziejaus vadovė V. Vaivadienė žaismingai vedžiojo penktokus poeto A. Mackaus gyvenimo labirintais. Žaisdami mokiniai turėjo atspėti dėžutėje slypinčius daiktus ir susieti juos su poeto gyvenimu. Gebėjimą pastebėti užuominas ir dirbti komandoje penktokai parodė dėliodami A. Mackaus gyvenimo dėlionę. Atlikę šią sudėtingą užduotį mokiniaiprisiminė, kas yra daiktavardis, kaip skirstomi daiktavardžiai, ieškojo jų dėlionėje, aptarė jų ypatybes. Ypač įdomu penktokams buvo iš „pasiklydusių“ eilučių sudėlioti A. Mackaus eilėraštį „Kapų pavėsis“, kurį raiškiai perskaitę taip pat ieškojo daiktavardžių.

Pamokos pabaigoje mokytojos pakvietė mokinius pasvajoti ir pagalvoti, ko jie paklaustų poeto, jeigu jis būtų gyvas. Išgirdome ne tik klausimų…  „Atsukčiau laiką atgal ir apsaugočiau nuo avarijos…“, – svajojo Erikas.

Loreta Skvirbienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja,

Vilma Vaivadienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, A. Mackaus muziejaus vadovė

Komentarai išjungti.
Skip to content