vinetu kaime

Š. m. spalio 19 d. Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos 3A ir 3B klasės mokiniams Vinetu kaime – gyvosios Amerikos indėnų istorijos muziejuje – buvo suorganizuota edukacinė kultūrinė programa „Indėnų būgnų ir dainų ratas“.

Atvykus į kaimą, mokinius bei juos lydinčias mokytojas Rasą Armonienę, Aušrą Majoravičienę ir Gintarę Volskienę pasitiko pats indėnų kaimo vadas Vinetu, kuris papasakojo apie indėnų kultūrą ir istoriją. Programos metu trečiokams buvo suteikti indėniški vardai bei apipaišyti veidai, jie atliko įvairias rungtis, žaidė žaidimus. Apeiginėje indėnų palapinėje „tipi“ trečiokai atliko išskirtinių indėnų muzikos instrumentų ir dainų ritualą: kiekvienas dalyvis gavo indėnišką instrumentą, būgną ar barškutį, su kuriais lavino tam tikrus muzikos ritmo ir dainavimo gebėjimus.