Varšuvoje

Varšuvoje

Kelionės ne tik praskaidrina pilką kasdienybę, dovanoja gražių akimirkų, neretai jos tampa tikru ištvermės, kantrybės išbandymu, kai reikia įveikti tolimą atstumą. Grupelė Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos mokinių ankstyvą spalio 6 d. rytą išvyko į Lenkijos sostinę Varšuvą. Maršrutas buvo įdomus.

Mokinių laukė apžvalginė ekskursija pėsčiomis: jos metu susipažino su Varšuvos senamiesčiu, įtrauktu į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Mokiniai pamatė Karalių pilį, Karaliaus Zigmanto III koloną (pirmąjį paminklą pasauliečiui Lenkijoje), Šv. Jono katedrą, senamiesčio Turgaus aikštę. Užsuko ir prie norus pildančio stebuklingo varpo. Vėliau visi apsilankė viename moderniausių Europoje technologijų muziejuje – Koperniko mokslo centre. Čia nėra jokių gidų ar popierinių bukletų. Prie kiekvieno eksponato pateikta instrukcija, tad kiekvieną eksponatą pažinti privalėjo patys vaikai liesdami, klausydamiesi, matydami… Čia laukė įdomios ir savo tematika skirtingos parodos: „Žmogus ir aplinka“, „Šviesos zona“, „Judėjimas“, „Re:Generacija“ ir kitos. Žaisdami interaktyvius žaidimus mokiniai galėjo įsijausti į archeologų vaidmenį, tapti virtualaus orkestro nariais, „groti“ įvairiausiais instrumentais. Vaikai pabandė apčiuopti, kas vyksta žmogaus smegenyse, kai jis įsimyli, liūdi, klausosi muzikos ar priima sprendimus. Pamatė, kaip atrodo virusai ir bakterijos, pasiklausė ir pasimokė įvairiausių pasaulio kalbų, įsitikino optinių iliuzijų įtaigumu, „išgyveno“ Žemės drebėjimą… Muziejuje svajonės tapo realybe. Nemokėdami groti – grojo, tapo skęstančio laivo kapitonais… Pilni įspūdžių, bet dar nepavargę mokiniai apsilankė Kultūros ir mokslo rūmuose. Šis pastatas varšuviečių yra vadinamas „Stalino pirštu“. Tai socialistinio realizmo architektūros pavyzdys ir iki šiol aukščiausias pastatas Lenkijoje. Liftu visi pakilo į 31-ąjį pastato aukštą. Čia įrengta apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria nuostabi Lenkijos sostinės panorama.

Tai, ką aplankėme ir išvydome, mus sužavėjo, paliko neišdildomų įspūdžių, kurie nubraukė visą kelionės nuovargį. Diena Varšuvoje praskriejo kaip viena valanda. „Pačiupinėję“ nuostabios Varšuvos gabalėlį vaikai suprato, kokia ji didelė ir graži. Labai pavargę mokiniai džiaugėsi laimingai pasiekę namus, dėkojo vairuotojams bei gidei Nijolei.

„Nė vienas žmogus nesuvokia, kaip nuostabu yra keliauti, iki tuomet, kai jis grįžta namo ir paguldo galvą ant senos pažįstamos pagalvės“. (Lin Yutang)

Renata Drukteinytė (I abg klasės auklėtoja), Ingrida Juciūtė (socialinė pedagogė), Lina Zarambienė (III bg klasės auklėtoja).

Komentarai išjungti.
Skip to content