Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Tas, kuris nemoka svetimų kalbų, nesupranta ir savosios. J. W. Goethe
Kodėl verta mokytis vokiečių kalbos? Mokytis šios kalbos reiškia įgyti kompetencijų, kuriomis galima pagerinti savo profesinio ir privataus gyvenimo kokybę. Vokiečių kalbos žinios atveria plačias karjeros galimybes konkuruoti visos Europos darbo rinkoje. Tai yra viena svarbiausių verslo kalbų Europos Sąjungoje. Lietuvą aplanko daugiausia turistų iš Vokietijos. Studijos Vokietijoje yra nemokamos ir šioje šalyje gyvena nuoširdūs žmonės, su kuriais malonu bendrauti ir bendradarbiauti.
Jau trečius metus Lietuvoje vyko Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“. Šia iniciatyva siekiama pabrėžti vokiečių kalbos vaidmenį Lietuvos švietimo ir kultūros įstaigose, versle ir kitose gyvenimo srityse. Projektą inicijavo Goethe`s institutas, Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZfA), Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK).
Kartu su šalies vaikų darželiais, mokyklomis ir universitetais, bibliotekomis ir teatrais, įvairiomis verslo įmonėmis ir kitomis organizacijomis prie Vokiečių kalbos dienų iniciatyvos prisijungė ir Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazija.
Visą savaitę gimnazijoje vyko įvairūs vokiečių kalbos renginiai. Septintokai dalyvavo integruotoje vokiečių kalbos ir IT pamokoje „Programuoju ir dainuoju vokiškai“, kurioje mokėsi dainuoti vokišką dainą „Ich geh mit meiner Laterne“, ir naudodami micro:bit kompiuteriukus suprogramavo šios dainos melodiją. Pamoką vedė IT mokytoja Rasa Antanaitienė ir vokiečių kalbos mokytoja Loreta Skvirbienė. Šeštokai, kurie šiais mokslo metais tik pradėjo mokytis vokiečių kalbos, ir aštuntokai žiūrėjo filmą „Die Bremer Stadtmusikanten“. Vyresnių klasių mokiniai žiūrėjo ir aptarė filmą „Hilfe, wir sind offline!“. Prie Vokiečių kalbos dienų iniciatyvos prisijungė ir Pagėgių vaikų lopšelio – darželio priešmokyklinės grupės „Pelėdžiukai“ auklėtiniai, kurie kartu su savo auklėtoja Renata Kudirkiene dalyvavo gimnazijoje vykusioje netradicinėje veikloje „Ö kaip vokiškai“. Šį susitikimą padėjo organizuoti IVbg klasės mokinės Ieva ir Kristina. Smalsieji „pelėdžiukai“ sužinojo apie Vokietiją, vokiečių kalbą, mokėsi pasisveikinti vokiškai, dainavo vokiškas daineles, šoko, klausėsi pasakos „Bremeno muzikantai“, iš duotų paveikslėlių „lipdė“ muzikantų skulptūrą, mokėsi skaičiuoti bei Vokietijos vėliavos spalvomis spalvino vokiškus žodžius.
Gimnazijoje vykusios Vokiečių kalbos dienos ne tik pagilino mokinių vokiečių kalbos žinias, praplėtė akiratį, bet ir suteikė žinių apie šios kalbos mokėjimo privalumus bei vartojimo galimybes.
Loreta Skvirbienė,
Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos vokiečių kalbos mokytoja

 

Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazija © 2014