Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Och, tas molis, molis... Purvinas, tačiau labai plastiškas, iš žemės išgautas grumsto gabalas. Dažnas susigundo išbandyti kažką iš jo sulipdyti; kitus jis atstumia, kuomet neišdrįsta susipurvinti rankų. Bet jis toks paslaptingas savo prigimtimi ir labai žavus, kai pasiduoda įvairiai perdirbamas ir pavirsta į formas, lipdinius.
Gimnazijos dailės būrelio mokiniai ne tik piešia, bet ir kuria gražius, kūrybinius gaminius iš molio. Juos išdeginę 9200 — 9400C temperatūroje, vėliau spalvina įvairiomis glazūromis ir dar kartą yra išdegina 10400C. Tai būna neramaus, ilgo ir smalsaus laukimo periodas, kai tikimasi kažko įdomaus ir gražaus, o pasitaiko, kad gaminys nepavyko. Jis gali susprogti, nepakankamai intensyviai pasidengti norima spalva ar, atvirkščiai, nudžiuginti netikėtais, savaime susikūrusiais efektais. Bet kuomet viskas pavyksta, ilgos laukimo valandos nušvinta džiaugsmu. Kartais nesitiki, kad štai kažką įdomaus pavyko sukurti tam, kuris nepasitikėjo savo kūrybinėmis galiomis ar tiesiog manė, kad tai tuščias laiko gaišimas. Keramikos gaminių kūrimas iš molio yra labai ilgas procesas, bet žavus savo paslaptimis, tvirtumu ir neblėstančia kuriančiojo fantazija.
Didele kantrybe būrelio veikloje pasižymėjo 7 klasės mokinės Kamilė Freitakaitė, Karolina Žemaitaitytė, 8a klasės mokinė Dovilė Mišeikytė, kuri kartais atsivesdavo ir seserį Aistę.   Septintokas Laurynas Stanevičius lipdė kaip užburtas, penktokas Justas Šoblinskas nuolat stebėjosi, kad gali molį spausti, sukti ir taip lengvai lipdyti, klijuoti, o va vėliau perdirbtas atitinkamoje temperatūroje jis pavirsta į tokį tvirtą, kietą gaminį. Aštuntos klasės mokinės Rasvita Gedvilaitė, Giedrė Žičkutė kūrė labiau susikaupusios, atsakingiau rinkosi formas, kruopščiai jas dailino, lygino, kol pasiekė norimą rezultatą. Kitiems ne visada pakakdavo laiko, užsispyrimo ar atsakomybės užbaigti pradėtą darbą. Todėl tikimės, kad bendraamžių keramikos kūriniai paskatins ir kitus domėtis šia nepelnytai pamiršta meno šaka. Paskatins išbandyti savo jėgas, įgyvendinti svajones, fantazijas kūryboje tuos, kuriems patinka naujovės, kurie žingeidūs ir užsispyrę, kantrūs ir išradingi. Maloniai kviečiame visus norinčius prisijungti prie mūsų būrelio veiklos, domėtis įvairios kūrybos formomis, galimybėmis ir puikiai praleisti laiką draugiškame kolektyve.
Būrelio „Kūrybos erdvės“ vadovė Virginija Kariniauskienė

 

 

Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazija © 2014