Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
×

Įspėjimas

JFolder::create: Kelias nėra open_basedir kelyje
Gegužės 10 dieną vyko labai įdomi pamoka. Pasivaikščiojome po Pagėgius su istorijos mokytoja K. Dargužiene, lietuvių k. mokytoja V. Vaivadiene ir vokiečių k. mokytoja L. Skvirbiene. Šioje pamokoje patyrėme daug dalykų: išmokome vokiškų žodžių, sužinojome nemažai istorinių faktų apie mūsų Pagėgius, aplankėme daugybę pastatų.
Kelionę pradėjome prie Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos. Kai prisiminėme jos istoriją, vokiečių k. mokytoja išdalino mums lapelius su vokiškais žodžiais. Po to keliavome į Birutės gatvę. Pasirodo, 5-uoju numeriu pažymėto namo 1 aukšte tarpukariu kūrėsi parduotuvės, o pokario metais šiame name kalino ir kankino kovotojus už Lietuvos laisvę. Paskui stabtelėjome prie netoli esančio senojo pašto, kuriame kažkada dirbo Algimanto Mackaus tėvai. Tada sustojom prie geležinkelio. Apie jį tiek daug sužinojome, kad net ne viską prisimenam: pirmieji pervežami kroviniai buvo mėsa ir mediena, o pats geležinkelis tęsėsi labai toli. Po to ėjome prie Pagėgių katalikų bažnyčios, buvusios K. Donelaičio gimnazijos, senojo banko pastato (dabar jame įsikūręs policijos komisariatas). Sustojome prie Algimanto Mackaus namų. Tai buvęs pašto darbuotojų namas, o A. Mackus čia gyveno tik apie 7 metus. Paskutinė mūsų maršruto stotelė buvo miesto parkas. Prie ginkmedžio, pasodinto dviejų draugaujančių miestų – Pagėgių ir Bad Iburgo (Vokietija) – garbei, ir skulptūros, kuri simbolizuoja Didžiosios Lietuvos susijungimą su Mažąja, pamoką apibendrinome ir įvertinome.
Kiekvieno pastato istoriją pasakojome patys, o istorijos mokytoja mus papildydavo. Po to visi skaitėme vokiškus žodžius, susijusius su tema. Kadangi mes nelabai mokam vokiečių kalbą, tad nemokėjom ir skaityti vokiškai. Iš mūsų klaidingai tariamų žodžių buvo daug juoko.
Mums labai patiko ši pamoka. Buvo įdomu tiek visko sužinoti apie savo miestą. Tikrai džiaugsimės, jei tokios pamokos vyks dažniau.
Kristalė Genytė, Augustė Macijauskaitė, 5 kl.

 

Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazija © 2014