Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
×

Įspėjimas

JFolder::create: Kelias nėra open_basedir kelyje

Gruodžio 15 d. vokiečių kalbos besimokantys 6a klasės mokiniai dalyvavo integruotoje vokiečių kalbos ir IT pamokoje „Elektroninio laiško Kalėdų seneliui rašymas“, kurią vedė IT mokytoja Rasa Antanaitienė ir vokiečių kalbos mokytoja Loreta Skvirbienė. Pamoką mokytojos pradėjo vokiška kalėdine daina „O Tannenbaum“, po kurios mokiniai, naudodami Mentimeter programą, apibūdino savo nuotaiką. Po to kartu su IT mokytoja pamokos dalyviai prisiminė ir pakartojo elektroninio laiško struktūrą bei rašymo taisykles. Turimas žinias vėliau jie pritaikė atlikdami praktinę vokiečių kalbos užduotį — duotas teksto dalis mokiniai turėjo suskirstyti pagal elektroninio laiško struktūrines dalis ir jas suklijuoti ant lapo. Įveikę šią užduotį mokiniai turėjo vokiečių kalba parašyti elektroninį laišką bei prie jo prisegti atviruką su kalėdiniu sveikinimu Kalėdų seneliui. Pamokos pabaigoje mokinukai dalyvavo viktorinoje, kurios metu dar kartą pakartojo, ką sužinojo ir išmoko per pamoką.

Gruodžio 19 d. 7 klasės mokiniai buvo pakviesti į integruotą anglų kalbos ir vokiečių kalbos pamoką „Šv. Kalėdų papročiai Vokietijoje ir Didžiojoje Britanijoje“. Pamoką vedė vokiečių kalbos mokytoja Loreta Skvirbienė bei anglų kalbos mokytojos Gitana Degutienė ir Aušra Zongailienė.

Pamoką mokytojos pradėjo pokalbiu apie Kalėdų prasmę, ką mokiniams reiškia Kalėdos, bei filmo apie Kalėdas peržiūra ir aptarimu. Mokiniai pamokoje dirbo grupėmis, kurių skiriamieji ženklai buvo spalvoti eglutės žaisliukai. Po filmo aptarimo pamokos dalyviai atliko skaitymo užduotį. Anglų komandos skaitė teiginius apie Šv. Kalėdas Anglijoje ir turėjo nuspręsti, kurie yra teisingi ir klaidingi, o vokiečių komandos skaitė tekstą apie Šv. Kalėdų papročius Vokietijoje ir vietoj piktogramų turėjo rasti ir įrašyti teisingus žodžius. Klausymo užduočiai mokytojos parinko šv. Kalėdų giesmę „Tyli naktis, šventa naktis“. Mokiniai, klausydamiesi giesmės, kuri skambėjo vokiečių ir anglų kalbomis, turėjo įrašyti praleistus žodžius. Apibendrindami ir vertindami įgytas žinias mokinukai ant savo komandą žyminčio žaisliuko turėjo užrašyti žodį, apibūdinantį pamoką, ir prisegti žaisliuką ant eglutės.

Mokytojos džiaugėsi pavykusiomis netradicinėmis pamokomis, aktyviais vaikais bei gražiais jų darbais, už kuriuos mokiniai buvo įvertinti ir apdovanoti gardžiomis dovanėlėmis.

Šiose netradicinėse integruotose pamokose, kuriose mokytojos paruošė įdomių užduočių bei naudojo netradicinius mokymo metodus, mokiniai lavino anglų ir vokiečių kalbų rašymo, skaitymo, klausymo bei kalbėjimo įgūdžius, gilino gramatikos žinias, turtino žodyną bei ugdė IT gebėjimus.

Loreta Skvirbienė,

vokiečių kalbos ir lietuvių kalbos bei literatūros mokytoja

 

Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazija © 2014