Šventinis Kalėdų laikotarpis ir kalėdinės mugės – neatsiejami dalykai Vokietijoje. Kalėdinių mugių (Weihnachtsmarkt) idėja gimė vokiškai kalbančiuose kraštuose, Vokietijoje bei Austrijoje, dar viduramžiais. Ši tradicija gyva ir šiandien. Pačios žymiausios Kalėdų mugės yra Niurnbergo „Christkindlesmarkt“ ir Dresdeno „Striezelmarkt“.

Gruodžio 20 dieną gimnazijoje taip pat šurmuliavo Kalėdų mugė, kurioje buvo galima nusipirkti ir paskanauti mokinių gamintų įvairių kalėdinių gardėsių bei pasiklausyti vokiškų, angliškų ir rusiškų kalėdinių dainų. Ši mugė jau tapo tradiciniu gimnazijos projekto „Šventų Kalėdų belaukiant“ renginiu.
Kalėdų mugėje dalyvavo vokiečių, anglų bei rusų kalbų besimokantys mokiniai. Norintys dalyvauti Kalėdų mugėje turėjo pasirinkti vokiečių, anglų ar rusų kalėdinio kepinio receptą, išversti jį į lietuvių kalbą, pagal pasirinktą receptą iškepti patiekalą, jį gražiai papuošti ir patiekti pirkėjams.
Kalėdų mugėje mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai ne tik skanavo imbierinių sausainių, meduolių, keksiukų bei kalėdinių pyragų, bet ir papuošė šiais skanėstais savo šventinį stalą ar nudžiugino artimą žmogų. Kalėdinių kepinių mugė įnešė į gimnaziją ne tik medaus, cinamono ir imbiero kvapą, bet ir Kalėdų dvasią.
Dėkoju mugės dalyviams už kūrybiškumą ir išradingumą, o užsienio kalbų mokytojams už mokinių paskatinimą dalyvauti Kalėdų mugėje.
Loreta Skvirbienė,
vokiečių kalbos ir lietuvių kalbos mokytoja