Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Pagėgių
Algimanto Mackaus
gimnazija
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, koordinuojantis mokyklų muziejų veiklą, kas trejus metus skelbia šalies mokyklų muziejų veiklos apžiūros konkursą. Taip siekiama plėtoti šalies mokyklų muziejų veiklą, puoselėti mokyklinę muziejininkystę, viešinti edukacines mokyklų muziejų programas. Konkurso partneriai – Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, Panevėžio kraštotyros muziejus, Lietuvos kraštotyros draugija, Nacionalinė dailės galerija, Kauno jaunųjų turistų centras, Klaipėdos moksleivių saviraiškos centras.
Šiemet reikėjo pristatyti išsamią 2014-2016 metų muziejaus veiklą: edukacines programas, netradicines darbo formas, renginius, pamokas, veiklos sklaidą. Konkursas organizuotas dviem etapais. Iš pradžių išrenkami geriausi regionų – Suvalkijos, Dzūkijos, Žemaitijos, Mažosios Lietuvos, Aukštaitijos – muziejai. II etape vyksta baigiamoji konferencija ir pateiktų darbų paroda bei išrenkami geriausi šalies mokyklų muziejai.
Jau antrą kartą šiame konkurse puikiai įvertinta ir mūsų gimnazijos muziejaus veikla. Nors nedalyvavome baigiamuosiuose renginiuose Kaune ir Vilniuje, bet labai džiaugiamės laimėjimais. Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regione mūsų gimnazijos muziejus pripažintas geriausiu ir užėmė 1 vietą. O respublikiniame konkurso etape laimėjome 2 vietą ir gavome LR Švietimo ministerijos II-ojo laipsnio diplomą. Pagyrimo raštais, atminimo dovanėlėmis už aktyvią kraštotyrinę veiklą ir mokyklos muziejaus puoselėjimą apdovanotos ir jaunosios muziejininkės Aurelija Petkutė bei Justina Jankevičiūtė.
Vilma Vaivadienė,
Algimanto Mackaus muziejaus vadovė

 

Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazija © 2014