Po Chaimo Frenkelio vilą

Po Chaimo Frenkelio vilą

Kovo 23 dieną 7b klasės mokiniai su mokytojomis N. Mickeliūniene ir D. Navickiene vyko į Šiaulius, kur dalyvavo ekskursijoje po Chaimo Frenkelio vilą. Gidas papasakojo vilos atsiradimo, gyvenusių šeimininkų istoriją, kuo šis pastatas buvo virtęs karų bei pokarių metu. Aplankė ekspoziciją „Provincijos dvaras ir miestas XIX a. vid.–XX a. vid.“, įrengtą Ch. Frenkelio viloje. Ji susideda iš dviejų dalių: antrame vilos aukšte yra ekspozicija „Provincijos dvaras“, o pirmame –„Provincijos miestas“. Ekspozicijoje „Provincijos dvaras“ sukurta stilizuota dvaro aplinka, atspindinti dvarininkų buitį, kasdienybę, jų kultūrinius bei meninius poreikius. Pristatomos 8 salės: 4 galerinės (Rytų meno, Karalių, Dvarininkų portretų ir Galerija) ir 4 interjerinės (Biblioteka, Geltonoji ir Žalioji svetainės bei Valgomasis).Vėliau edukacinėje pamokoje „Apyrankių gamyba“ mokiniai gamino sau papuošalą – apyrankę. Visi mokiniai pasipuošė savo pasigamintomis apyrankėmis.

Toliau kelionė tęsėsi Interaktyviame muziejuje „Baltų kelias“. Tai pirmasis Lietuvoje ir Latvijoje interaktyvus baltų kultūros populiarinimo centras. Čia galima keliauti ir pažinti baltų materialųjį ir nematerialųjį kultūrinį ir gamtos paveldą. Šiuolaikinėmis technologijomis, eksponatų kopijomis, edukacinėmis veiklomis pristatoma baltų istorija, kultūra, gyvensena. Mokiniai ir mokytojos išbandė biometriniais žmogaus duomenimis paremtą žaidimą „Baltų „profesija“ ir pamatė, kaip atrodytų, jei būtų verpėja, audėja, karys, žvejas ar kt. Kitas edukacinis žaidimas „Pažink baltiškus daiktus“ supažindina su baltų genčių buityje naudotais daiktais. Daugiausiai erdvės palikta žaidimui-instaliacijai „Baltų gyvenimas“ – ant specialiai paruoštos, lietimui jautrios plokštumos projektoriai, sensoriai pristato atskirų baltų genčių savitumą, taip pat bendrus baltiškosios gyvensenos aspektus. Tai garsais, šviesomis užpildyta erdvė, kuri dar geriau leidžia pažinti senovės baltų kultūrą ir gyvenimą. Šioje edukacijoje patyrėme daug gerų įspūdžių, papildėme istorijos, tautosakos žinias.

Na o kelionė baigėsi pietumis ir pramogomis boulinge.

Komentarai išjungti.
Skip to content