Pirmosios pagalbos mokymai

Pirmosios pagalbos mokymai

Įvykus nelaimei, žmogaus išgyvenimas priklauso ne tik nuo sužalojimų sunkumo, bet ir nuo suteiktos pagalbos. Laiku suteikta pagalba nukentėjusiajam padeda išgyventi, palengvina nelaimės padarinius. Pirmiausiai šalia nukentėjusiojo atsiduria ne medikai, o nelaimės vietoje esantys žmonės – suaugusieji, vaikai. Todėl labai svarbu nuo pat mažens mokyti vaikus suteikti pirmąją pagalbą ir šias žinias nuolat gilinti bei atnaujinti.

Š. m. rugsėjo 13 dieną Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos sveikatos priežiūros specialistei Irenai Masaitytei bei I ag ir I bg klasių auklėtojai Renatai kilo mintis pravesti pirmos pagalbos mokymus. Tiksliau, mokymas buvo orientuotas kaip daryti CPR, t.y. dirbtinį kvėpavimą ir širdies masažą.

Mokymų tikslas – atkreipti vaikų dėmesį į pirmosios pagalbos teikimo svarbą. Kiekvienas iš mūsų gali atsidurti įvairiausiose situacijose, kai svarbu nepasimesti, nedelsiant pradėti gaivinimą ir išgelbėti žmogaus gyvybę.

Mokymuose kalbėta apie pirmosios pagalbos teikimo svarbą, būdus, pagalbos iškvietimą nelaimingo atsitikimo atvejais. Buvo demonstruojama, kaip suteikti pirmąją pagalbą, paaiškinama,  kokių klaidų nedaryti. Buvo naudojamas manekenas. Mokiniai praktiškai pabandė suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiam: atliko dirbtinį kvėpavimą ir širdies masažą. Dalydamiesi įspūdžiais mokiniai akcentavo, kad gavo didžiulę naudą. Keletas mokinių jau žinojo, kaip suteikti pirmąją pagalbą, nes išmoko būdami šaulių stovykloje.

Auklėtoja Renata

Komentarai išjungti.
Skip to content