Pažinkime profesijų pasaulį

Pažinkime profesijų pasaulį

Norint pasirinkti tinkamą profesiją reikia pažinti save, įvertinti savo gebėjimus bei žinoti, kas slepiasi po gražiu profesijos pavadinimu. Pokalbiai apie ateitį bei idealios profesijos paieškos yra labai aktualūs dešimtokams, nes daugelio galvose jau kirba mintis – tai ką ir kaip teisingai pasirinkti?
Lapkričio 24 d. IIa ir IIbg klasių mokiniai dalyvavo integruotoje vokiečių kalbos ir ugdymo karjerai pamokoje „Pažinkime profesijų pasaulį“, kurią vedė vokiečių kalbos mokytoja Loreta Skvirbienė ir ugdymo karjerai specialistė Jolita Šeputienė. Pamokoje mokiniai diskutavo apie profesijas, skaitė straipsnius apie retas ir nykstančias profesijas, aptarė, kuo jos ypatingos, kokios savybės joms būdingos. Taip pat įdomu buvo išgirsti, kuo ypatingi yra dešimtokai, kas yra jų stiprybės, kokie jų gebėjimai bus svarbūs renkantis profesiją. Ugdymo karjerai specialistė Jolita Šeputienė pristatė hipoterapeuto, kinologo ir veterinaro profesijas, papasakojo, kur galima studijuoti norint įgyti šias profesijas, kokie keliami reikalavimai, o kartu su mokiniais diskutavo, kokios savybės joms yra ypač svarbios.
Pamokoje mokinių laukė staigmena — nuotolinis susitikimas su Brigita Kreiviniene, mokslininke, Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos skyriaus vedėja, Delfinų terapijos programos vadove, Klaipėdos universiteto dėstytoja, Sveikatos apsaugos ministerijos viešąja konsultante netradicinės medicinos klausimais. Susitikimo viešnia papasakojo apie delfinariume dirbančius specialistus, jiems keliamus reikalavimus, apie sudėtingą, bet stebuklus kuriančią delfinų terapiją, taikomą negalią ar kitokių sveikatos problemų turintiems žmonėms gydyti. Mokiniai ne tik klausėsi, bet ir pateikė klausimų, į kuriuos mokslininkė mielai atsakė.
Tikimės, kad pamokoje gauta informacija ir įgyta patirtis padės dešimtokams nepaklysti profesijų labirinte ir teisingai pasirinkti. Sėkmės!
Tas idealus darbas – įdomi profesija, malonūs žmonės, nuostabus atlyginimas, karjeros galimybės, kelionių pasiūlymai… Jis tikrai yra. Leiskitės jo ieškoti! Jis jūsų laukia. (Pem Braun)
Loreta Skvirbienė, vokiečių kalbos mokytoja,
Jolita Šeputienė, ugdymo karjerai specialistė

Komentarai išjungti.
Skip to content