Pagramančio regioninio parko takais

Pagramančio regioninio parko takais

Birželio 5-oji – Pasaulinė aplinkos apsaugos diena. 6a, 7a ir 7b klasių mokiniai šią dieną paminėjo ir su aplinkosaugininko profesija susipažino keliaudami Pagramančio regioninio parko takais.

Pažintis su šiuo kraštu prasidėjo Pagramančio regininio parko lankytojų centre, kur mokinius pasitiko centro darbuotoja, edukatorė. Ji papasakojo ekskursijos dalyviams apie Pagramančio kraštą bei pristatė lankytojų centre įrengtą modernią ir informatyvią ekspoziciją  „Almančios rėvos“, kurioje jie susipažino su Pagramančio regioninio parko gamtos ir kultūros vertybėmis, įžymiais vietos žmonėmis, amatais, aplinkiniuose miškuose ir pievose gyvenančiais paukščiais, gyvūnais ir kitais regioninio parko turtais. Po to mokiniai aplankė Akmenos ir Jūros upių santakoje pastatytą apžvalgos bokštą, nuo kurio atsiveria nuostabus gamtovaizdis. Apžvelgę Pagramančio kraštą iš viršaus keliauninkai, lydimi edukatorės, aplankė legendomis apipintą Pagramančio piliakalnį, šalia piliakalnio susiformavusią įspūdingą atodangą, perėjo keturis iš vienuolikos kabančius tiltus bei aplankė miško pavėsyje stūksantį paslaptingą Meilės akmenį. Kiekvieną aplankytą vietovę edukatorė ne tik išsamiai pristatė, bet ir papasakojo įdomių su jomis susijusių legendų.

Susipažinę su Pagramančio regioniniu parku, jo istorija, augalijos bei gyvūnijos pasauliu, išgirdę daug įdomių pasakojimų ir legendų mokiniai iškylavo Taurų pramogų parke. Ypač įdomu keliauninkams buvo išbandyti savo jėgas ir ištvermę laipiojant medžiuose įrengtomis trasomis, kiti šokinėjo ant batutų, vaikščiojo pojūčių takais arba mėgavosi geru oru gaudydami saulės spindulius ar sėdėdami pavėsyje.

Klasių auklėtojos Ona Mikašauskienė, Loreta Skvirbienė ir Rasa Antanaitienė

Komentarai išjungti.
Skip to content