Netradicinių ugdymo(si) veiklų savaitė „Mokausi kitaip“ skirtingų gebėjimų mokiniams

Netradicinių ugdymo(si) veiklų savaitė „Mokausi kitaip“ skirtingų gebėjimų mokiniams

Siekdami ugdyti ir stiprinti mokinių komunikavimo, pažinimo, mokėjimo mokytis kompetencijas pagalbos mokiniui specialistės Ingrida Juciūtė, Gražina Stančaitienė, Renata Drukteinytė ir Jolita Šeputienė birželio mėn. 10 – 14 dienomis Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijoje organizavo netradicinių ugdymo(si) veiklų savaitę „Mokausi kitaip“ skirtingų gebėjimų mokiniams.

Birželio 10 – osios rytą, susipažinę su planuojamomis savaitės veiklomis, vaikai išskubėjo Pagėgių pasienio rinktinės link. Juos pasitiko Pagėgių pasienio rinktinės vyresnioji specialistė, bendruomenės pareigūnė Dovilė Jankauskienė. Pareigūnė vaikus supažindino su VSAT Pagėgių pasienio rinktinės struktūra, saugomu ruožu, veikla, pasieniečių atliekamomis funkcijomis, pristatė ekspoziciją po atviru dangumi, muziejų ir jame esančius eksponatus. Pareigūnė parodė iš kontrabandininkų konfiskuotas transporto priemones, dronus, lėktuvėlius, naščius ir pan. Vaikams buvo smalsu pamatyti ir ekspoziciją, skirtą tarnybos metu nušautam tarnybiniam šuniui Ramziui atminti.

Birželio 11 d. mokinukai skubėjo į Vilkyškius. „Istorijos inkubatoriuje“ gidė Loreta Maziliauskienė palydėjo vaikus į 3D animuotą pasaulį. Vaikai stebėjo „Kelionę į Tilžę“, prisiminė Rambyno kalno sakmę, susipažino su interaktyvia „Siauruko“ siena, pasitikrino žinias atsakinėdami į interaktyvios istorijos viktorinos klausimus, pažino kitas istorines Vakarų Lietuvos vietas. Pasivaišinę Vilkyškių pievose užauginta skania vaistažolių arbata ir kupini gerų emocijų vaikai dar suspėjo apsilankyti Vilkyškių apžvalgos bokšte, pasigrožėti apylinkėmis.

Birželio 12 – ąją vaikai vyko į Bitėnus. Martyno Jankaus muziejaus kiemelyje visus pasitiko muziejininkė – edukatorė Laimutė Žemgulienė ir pateikė mokiniams užduotis. Vaikai turėjo pasiskirstyti į tris komandas ir surasti punktus, kuriuose buvo paslėpta spauda. Ją reikėjo atnešti į M. Jankaus sodybą. Pasisekė ne visiems, kadangi piktas žandaras neleido pabaigti užduoties: iš vienų atėmė spaudą, kitus uždarė kalėjime, tretiems skyrė papildomų užduočių. Po tokių rimtų ir svarbių užduočių vaikai dar spėjo atsikvėpti ant Rambyno kalno. Jie grožėjosi Nemuno pakrantės vaizdais, klausėsi pasakojamų legendų, skaičiavo laiptelius bei žaidė įvairius žaidimus.

Birželio 13 – ąją mokiniai mėgavosi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos veiklomis: rungėsi dėlionių varžytuvėse, klausėsi pasakojimų apie Pagėgių krašto žymias vietas ir žmones, dalyvavo pasakų viktorinoje. Bibliotekininkė Gitana Baužaitė pasidžiaugė vaikų aktyvumu bei geranoriškumu, paskatino juos labiau mylėti knygas ir dažniau lankytis bibliotekoje.

Birželio 14 – ąją mokiniai vyko į Klaipėdą. Persikėlę keltu į Smiltynę, vaikai elektriniu traukinuku nuvyko į Lietuvos jūrų muziejų. Pirmiausia pasisveikino su jūra, braidė pakrante, rinko gintarus. Pasidžiaugę jūra, ekskursijos dalyviai nuskubėjo į delfinariumą. Čia jų laukė įspūdingas delfinų pasirodymas, skirtas supažindinti mokinius su šiais nuostabiais gyvūnais bei skatinti saugoti ir tausoti jų natūralią aplinką – jūrą. Po delfinų pasirodymo aplankytas Lietuvos jūrų muziejus. Akvariume mokiniai buvo pakviesti į intriguojančią kelionę nuo Lietuvos upelio, ežero per Baltijos ir Šiaurės jūras į tropinius vandenis.

Dalyvaudami savaitės veiklose vaikai daug išmoko ir praplėtė akiratį, patyrė džiugių emocijų ir susirado naujų draugų. Savaitės organizatorėms buvo smagu kartu su vaikais mokytis ir džiaugtis švytinčiomis vaikų akimis.

Už supratimą, moralinį palaikymą ir finansinę paramą, organizuojant savaitės veiklas, nuoširdžiai dėkojame Pagėgių Kredito Unijos kolektyvui, UAB „Ranga“ vadovams, Pagėgių savivaldybės tarybos nariams A. Grubliui, G. Stančaičiui ir E. Kuturiui, ūkininkams V. Šepučiui ir A. Merkevičiui bei kitiems rėmėjams, pageidavusiems likti neįvardintais.

Komentarai išjungti.
Skip to content