Mokinių mainų programos Erasmus+ vizitas Šiaurės Makedonijoje

Mokinių mainų programos Erasmus+ vizitas Šiaurės Makedonijoje

Šių metų balandžio 19-25 dienomis mūsų gimnazijos delegacija vyko į Šiaurės Makedonijos sostinę Skopje. Šios kelionės tikslas buvo dalyvauti tarptautinio Erasmus+ „Young Voices of Europe” projekto veiklose. Projekte dalyvauja Turkijos, Rumunijos, Šiaurės Makedonijos, Italijos, Ispanijos, Portugalijos bei Lietuvos mokyklos. Projekto „Young Voices of Europe” tikslas suteikti mokiniams žinių apie darnaus vystymosi tikslus. Šiame susitikime buvo analizuojami šie darnaus vystymosi tikslai: 3 – Good health and well-being (Užtikrinti sveiką gyvenimą ir skatinti visų amžiaus grupių gerovę); 8 – Promote sustained, inclusive and sustainable economic growth, full and productive employment and decent work for all (Skatinti tvarų, visa apimantį ir darnų ekonominį augimą, produktyvų įdarbinimą ir tinkamą darbą); 16 – Promote peaceful and inclusive societies for sustainable development, provide access to justice for all and build effective, accountable and inclusive institutions at all levels (Skatinti taikias visuomenes darniam vystymuisi, užtikrinti visiems prieigą prie teisingumo ir sukurti efektyvias, atskaitingas visų lygių institucijas); 17 – Strengthen the means of implementation and revitalize the Global Partnership for Sustainable Development (Stiprinti vystymosi darbotvarkės įgyvendinimo priemones ir pagyvinti globalią partnerystę darniam vystymuisi).

Mūsų gimnazijai atstovavo Akvilė Šeputytė, Kamilė Kuzmarskytė, Vytautė Mikašauskaitė, Augustas Černas, Elzė Gružaitė, Jogailė Ramanauskaitė ir Vesta Bladaitytė. Gimnazijos delegaciją lydėjo anglų kalbos mokytoja, projekto koordinatorė Ona Mikašauskienė ir vokiečių kalbos ir lietuvių kalbos bei literatūros mokytoja Loreta Skvirbienė.

Pirmąją dieną visų delegacijų mokinius ir jų mokytojus pasveikino Orce Nikolov gimnazijos bendruomenė. Po smagių susipažinimo veiklų visi mokiniai buvo suskirstyti į tarptautines komandas, kuriose turėjo išsirinkti vieną, jų manymu, naudingą ir ateityje paklausų darbą. Galiausiai apie pasirinktą darbą reikėjo sukurti elektroninę knygą. Po visų darbų mokiniai ir mokytojai pasivaikščiojo po sostinės parką, susipažino su žymiausiais miesto lankytinais objektais bei aplankė garsųjį „Senąjį turgų“.

Antrąją dieną projekto dalyviai vėl buvo suskirstyti į tarptautines komandas, kuriose turėjo dalyvauti debatuose imituodami Europos parlamentą ir kalbėdami apie svarbias šių laikų problemas. Po įtemptų debatų mokiniai klausėsi paskaitos apie Interpolo, tarptautinės kriminalinės policijos organizacijos, darbą. Vėliau aplankėme miesto centrą, kur klausėmės gidų pateiktų istorinių faktų, apžiūrėjome Skopje senamiestį, senąją geležinkelio stotį, Motinos Teresės gimimo vietą ir muziejų. Trečiąją dieną mokiniai ir mokytojai keliavo į garsųjį turistinį Šiaurės Makedonijos miestą Ochrid, kuris yra įtrauktas į Unesco paveldą. Visi kartu apžiūrėjome ežerą, pavadintą paties miesto vardu, aplankėme senamiestį, klausėmės gido pasakojimų, grožėjomės nuostabia gamta. Vėliau mokiniai savarankiškai galėjo dar geriau patyrinėti miestą ir nusipirkti lauktuvių.

Ketvirtoji diena buvo aktyvaus gyvenimo ir sporto diena. Pirmiausia projekto dalyviai turėjo galimybę pasiklausyti paskaitos apie sporto poveikį psichologinei sveikatai, po to mokyklos sporto aikštėje visi žaidė įvairius žaidimus ar kitaip aktyviai sportavo. Pasibaigus intensyviems sporto žaidimams buvo organizuota išvyka į Matkos kanjoną. Ten mokiniai aplankė muziejų, kur daug sužinojo apie elektros veiklą ir jos panaudojimo galimybes. Linksmiausia dalis buvo plaukimas valtelėmis. Vakare visi mokiniai ir mokytojai buvo pakviesti į kultūrinę vakarienę tradiciniame restorane, kur galėjome pasiklausyti tradicinės muzikos ir pagal ją pašokti.

Paskutiniąją dieną mokiniai klausėsi dviejų paskaitų. Pirmoji paskaita buvo apie bioinformatiką bei biotechnologijas, o antroji – apie savo talentų atradimą, savęs ugdymą ir tikslų siekimą. Užbaigus visas projekto veiklas mokiniams ir mokytojams buvo įteikti projekto sertifikatai už dalyvavimą ir bendradarbiavimą. Susitikimą Šiaurės Makedonijoje vainikavo tortas.

Šio susitikimo metu mokiniai tobulino savo bendravimo įgūdžius, anglų kalbos žinias, susipažino su kitomis kultūromis, gilino istorijos žinias, susirado naujų draugų, daugiau sužinojo apie dabartines problemas bei galimybes jas spręsti. Namo visi grįžo patyrę daugybę įspūdžių, įgiję naujų patirčių bei išmokę įvairių pamokų.

Mokytojos Ona Mikašauskienė ir Loreta Skvirbienė

Komentarai išjungti.
Skip to content