Mažosios Lietuvos gyventojų genocido diena

Mažosios Lietuvos gyventojų genocido diena

Spalio 16-oji – Mažosios Lietuvos gyventojų genocido diena.Mūsų gimnazijos bendruomenė kasmet tradiciškai pamini Mažosios Lietuvos gyventojų genocido dieną. Šiemet genocido aukas pagerbėme prie Mikytuose esančio paminklo. Ta proga 2ag klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje integruotoje istorijos, vokiečių kalbos ir lietuvių literatūros pamokoje, kurią organizavo mokytojos K. Dargužienė, L. Skvirbienė ir V. Vaivadienė. Augustė, Paulina, Martynas, Benas, Titas ir Deividas papasakojo apie žiaurią Antrojo pasaulinio karo pabaigos ir pokario realybę Rytprūsių krašte. Aptarėme istorinę medžiagą iliustruojančius kūrinius: Danielis, Matas, Martynas pasidalijo filmo ,,Vilko vaikai“ įspūdžiais, o Kristalė papasakojo, kaip vilko vaikų istorija pavaizduota A. Šlepiko romane ,,Mano vardas – Marytė“. Pagerbdami genocido aukas, primindami sau ir kitiems mūsų krašto žmonių tragediją, negalime būti abejingi, nes ir XXI amžiuje vis dar žūva nekalti žmonės.

Komentarai išjungti.
Skip to content