Lietuvos žydų gelbėtojų diena

Lietuvos žydų gelbėtojų diena

Šiais metais kovo 15 dieną Lietuvoje pirmą kartą paminėta Lietuvos žydų gelbėtojų diena. LR seimo nutarimu kovo 15 – oji įtraukta į svarbių, atmintinų dienų sąrašą. Ir ši diena pasirinkta neatsitiktinai, nes būtent 1966 metais kovo 15 d. lietuvei Onai Šimaitei – Yad Vashem institucija Izraelyje suteikė žydų gelbėtojos – Pasaulio tautų teisuolės vardą. Šiai atmintinai dienai paminėti 7b klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje istorijos pamokoje, kurią vedė istorijos mokytoja Nijolė Mickeliūnienė. Pamokos metu moksleiviai, žiūrėdami dokumentiką, klausydami išgyvenusių Holokaustą prisiminimų, septintokai sužinojo, kad Pasaulio tautų teisuolio statusas skiriamas žmogui, kuris būdamas kitos tautybės nei žydas, Holokausto metu rizikuodamas savo gyvybe gelbėjo žydus. 2021 m. lapkričio 14 d. dienos duomenimis 921 Lietuvos pilietis Jad Vašem pripažintas Pasaulio Tautų Teisuoliu. Todėl atminimo medalyje yra citata iš Talmudo „Kas išgelbės vieną gyvybę, išgelbės visą pasaulį“.

Komentarai išjungti.
Skip to content