Kovo 20–oji Pasaulinė Žemės diena

Kovo 20–oji Pasaulinė Žemės diena

Tai diena, kai diskutuojama aplinkosauginėmis temomis ir raginama priimti palankius aplinkai sprendimus. Tai diena, kai kalbama apie mūsų planetai iškilusius pavojus, jei ir toliau nekreipsime dėmesio į visuomenės darnaus vystymosi būtinybę ir svarbą. Jei mūsų veikla žydinčioje planetoje bus nukreipta tik beatodairiškam mūsų pačių gerovės ir patogumo kūrimui, negalvojant apie ateities kartas, kas bus Žemėje po dešimties ar penkiasdešimties metų? Šiandien 6 – IIg klasių moksleiviai dalyvavo Žemės dienos renginyje, kuriame pristatė pasirinktas globalines problemas ir jų sprendimo būdus. Mokinių pristatyti darbai parodė, kad mūsų maži ir, atrodytų, nežymūs darbai padeda tausoti medienos išteklius ir elektrą, šilumą ir vandenį, kuriems pagaminti ar išgauti reikia daug energijos, o jai pagaminti naudojami riboti ir nuolat senkantys Žemės ištekliai. Įsisavinant šiuos išteklius teršiamas oras, didinamas kenksmingų dujų išmetimas į atmosferą, dėl ko šiltėja mūsų planetos klimatas, pradeda tirpti ledynai amžino įšalo zonose.

Mokytojos Nijolė Mickeliūnienė ir Daiva Raudytė

Komentarai išjungti.
Skip to content