Roko marsasKovo 9 dieną mūsų gimnazijos Iag, Ibg ir IIIBg mokiniai dalyvavo paskaitoje ,,Roko muzika atgimimo laikotarpiu Lietuvoje", kurią vedė edukatorius Kasparas Nevardauskis iš Vilniuje įsikūrusio Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus.
Sovietų Sąjungai ilgą laiką išgyvenant įvairiapusišką sąstingį, valdantieji suprato, jog, jei skubiai nebus imtasi reformų, jų imperijai gresia krachas, todėl praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio viduryje buvo imtasi šalyje skubiai įgyvendinti įvairiapusiškas reformas, iš kurių pagrindinės – „Glasnost” ir „Perestroika”. Šios reformos užbaigė ilgus dešimtmečius trukusią kultūrinę cenzūrą, meninės saviraiškos bei politinės minties suvaržymus.
 
 
 
 
 
Pati to nesuvokdama, sovietų valdžia Lietuvoje išlaisvino ilgai slopintą roko muzikos monstrą: koncertuose pasirodė ilgai tik rūsiuose grojusios muzikos grupės, pradėjo steigtis roko muzikos klubai, pasirodė iki tol viešai nematytų metalo, pankroko bei kitų naujų roko muzikos žanrų grupių, pasipylė gausybė muzikos pasirodymų bei festivalių – legendiniai „Lituanika“ bei „Roko maršas“. Šie renginiai sunkiosios muzikos garsais sudrebino visą Lietuvą, kvietė žmones būti neabejingus visuomeninėms problemoms, svarbiausia, skatino palaikyti Sąjūdį bei atgimstančios laisvos Lietuvos idėją. Paskaitos metu mokiniai buvo supažindinti su visais šiais reiškiniais, taip pat klausėsi to laikotarpio lietuviškos roko muzikos. Pamokos pabaigoje buvo pateiktas interaktyvus klausimynas per ,,Kahoot!“ programėlę. Mūsų mokiniai puikiai atsakė į klausimus.
Muzikos mokytoja Irena Ubartienė