Nuščiuvo ir išsigando penktokai, pamatę skelbimą („Drebėkit, nekrikštai, Jūsų baimės ir nerimo valanda artėja!!!“) apie š .m. spalio 24 dieną vyksiančias krikštynas.

Šventė prasidėjo vos nuskambėjus skambučiui į penktąją pamoką. Šeštokai aplankė penktokus jų klasėse, visus surišo (nepamiršo ir auklėtojų) ir palydėjo į aktų salę. Norėdami įsitikinti, kad penktokai verti Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos mokinių vardo, šeštokai paruošė jiems įvairių žinių bei gebėjimų patikrinimo užduočių.

Penktokai turėjo įrodyti, kad yra verti savo auklėtojų: 5a klasės mokiniai atliko matematines užduotis, nes jų auklėtoja yra matematikos mokytoja, o 5b klasės mokiniai turėjo gražiai nupiešti savo auklėtoją, nes ji - dailės mokytoja. Po to penktokai dėliojo Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos himno posmelį iš atskirų lapelių. Vėliau vyko penktokų žinių apie gimnaziją patikrinimas bei dėlionės užduotys. Penktokai buvo šaunūs, aktyvūs ir drąsūs.

Kadangi mokiniai atliko visas užduotis, šeštokai įteikė jiems dovanų. Auklėtojoms buvo patikėti pirštų masažuokliai, kad penktokai galėtų pamankštinti pirštukus po ilgo rašymo, vienkartinės nosinaitės (prisirinkus blogų pažymių) ašaroms  nusišluostyti  bei dantų šepetėliai ir „dantų pasta“ burnai išplauti, jei klasėje pasitaikytų keikūnų.

Ruduo, siaučia visokios ligos, todėl šeštokai pagirdė penktokėlius „kiaulių krauju“ bei pavaišino „vitaminais“, kad visi būtų sveiki, gerai mokytųsi ir nepraleidinėtų pamokų.

Pabaigoje šeštokai  paragino atlikti svarbiausią pareigą –  penktokai turėjo  prisiekti. Visi vaikai pateisino tikrojo penktoko vardą, todėl jiems buvo įteikti krikšto liudijimai. Šventę vainikavo bendra nuotrauka, gausios šypsenos ir nuoširdus penktokų AČIŪ.

           6 klasės auklėtoja Renata