KAS SUVALGYSKovo 2 d. Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės ir pradinių klasių mokiniai dalyvavo Šilutės VSB organizuotose sveikos gyvensenos skatinimo pamokose „Kas suvalgys lėčiau?“ Linksmos interaktyvios edukacijos metu dalyviai sužinojo apie maistinių medžiagų naudą sveikatai, mokėsi maistą ragauti, dėmesingai valgyti ir kramtyti. Užsiėmimą paįvairino sportinės pertraukėlės, nes gerai savijautai svarbu ne tik sveika mityba, bet ir fizinis aktyvumas.
VSPS Irena Masaitytė
PSICHOLOGASVasario mėnesį vykusių klasės valandėlių metu 6a klasės mokiniai kartu su auklėtoja Jolanta ir psichologu Audriumi darė vieni kitų šaržus ir aptarė, savo klasės emocinį vaizdą. Moksleiviai kalbėjo, kad jie norėtų draugiškesnės, tvarkingos, linksmos klasės, kur visi elgtųsi nuoširdžiai ir dirbtų kaip komanda. Vaikai suprato, kad norint turėti klasę, kokios visi nori, jie patys turi būti draugiškesni, padėti vieni kitiems, sustabdyti muštynes, užkirsti kelią patyčioms, klausyti mokytojų. Moksleiviai apsvarstę pasakė, kad nenori triukšmo, muštynių klasėje ir trukdymo pamokų metu.
IMG 0103Kiekvienas mokinys yra kūrybingas, tačiau dėl skirtingų gabumų, asmeninių savybių ir pasirengimo reikia ieškoti skirtingų būdų jų kūrybingumui atsiskleisti.
Mokslo metams skubant į pabaigą tai ir pabandė padaryti Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos 8a/b klasių mokiniai. Jie sumanė aplankyti Martyno Jankaus muziejų ir jame išbandyti savo kūrybiškumą pasinaudodami kultūros paso paslauga „Odos šiurenimas“.
Gerai nusiteikusios, su šypsena aštuntokus pasitiko muziejaus edukatorė Laima Žemgulienė. Ji mokinius pakvietė susipažinti su autentiškais knygrišio Leono Panavo darbo įrankiais, jo naudotomis medžiagomis. Pristatė Vilniaus knygrišių gildijos narės, knygrišės Rūtos Taukinaitytės-Narbutienės darbus - įrištas knygeles, kurias gali apžiūrėti muziejaus lankytojai. Edukatorė pasiūlė įvairių odos pavyzdžių ir paragino pirštais pajausti storos ir labai plonos, natūralios ir dirbtinės odos skirtumą.
Susipažinę su knygrišystės tradicijomis, mokiniai pasiruošė praktiniam užsiėmimui.

profesijos beieskant tesinysPo ekskursijos į Vilnių, kur mokiniai pažindinosi su įvairiomis profesijomis, aštuntokai anglų kalbos pamokoje pabandė „pasimatuoti“ ir pristatyti savo pasirinktas specialybes: inžinieriaus, mechaniko, bibliotekininko, buhalterio, aktoriaus, kelionių agento, ugniagesio gelbėtojo ir kt. Vaikai sužinojo, kokios specialybės yra paklausios Lietuvoje, gavo daug informacijos, naudingos renkantis ateities profesiją. Tokiu būdu ne tik labiau pasidomėjo apie profesijų įvairovę, bet ir pagilino anglų kalbos žinias. Tikimės, jog visa informacija bus naudinga mokiniams renkantis profesiją.
​​​​​​​​Ona Mikašauskienė
​​​​​​​​Renata Drukteinytė
chemijŠių metų spalio 25 d. įvyko netradicinė integruota anglų kalbos ir chemijos pamoka, skirta molekulės dienai paminėti. Mokiniai, dirbdami grupėse, turėjo sukurti ir pristatyti video reportažus apie profesijas, kurios susijusios su chemijos mokslo naujausiomis technologijomis. Gimnazistai, pasiskirstę grupėmis, surinko informaciją apie gydytojo, vaistininko, ekologo ir chemijos mokytojo profesijas. Tyrimo metu mokiniai išsiaiškino pasirinktos profesijos naudą žmonijai, pristatė žymų atstovą, pateikė bent du naujausių technologijų pritaikymo šioje profesijoje pavyzdžius, nurodė, kokį atlyginimą gauna šios profesijos atstovai bei palygino atlygį Lietuvoje ir kitose pasaulio šalyse.