IMG 0313I-ą ir II-ą jaunųjų šaulių pakopas galima išlaikyti LŠS Tauragės 7-os rinktinės organizuojamose stovyklose, o III-ią – tik aukštesnio parengimo lygio regioninėse stovyklose. Šių metų III-ios pakopos stovykla vyko birželio 21 - 28 dienomis.
Apie 20 jaunųjų šaulių autobusu išvykome iš Tauragės į Telšius, Balsių stovyklą. Čia stovyklos instruktoriai apžiūrėjo mūsų kuprines, neleido įsinešti maisto ir kitų draudžiamų daiktų. Teko išgirsti, jog iš viso buvo surinktos šešios dėžės maisto. Tuomet įsikūrėme nameliuose po aštuonis šauliukus. Apsistojau su Liveta, o visi kiti buvo nepažįstami, bet labai greit susidraugavome. Vėliau visi buvome sukviesti į stovyklos centrą. Čia sustojome į dvieilį ir išsiskaičiavome pirmais-antrais-trečiais. Taip sužinojome, kuriame būryje būsime. Būrio vadai ir būrininkai buvo mūsų amžiaus, tad su visais užmezgėm gerus santykius.
Pirmą dieną mūsų dienotvarkė nebuvo labai intensyvi, po stovyklos atidarymo ceremonijos dalyvavome saugaus elgesio pamokėlėse. Antrą dieną turėjome mažiausiai laisvo laiko, nes vyko teorinės paskaitos. Stadione atlikome praktines užduotis, judu-dengiu veiksmus, šaudymo pratybas. Topografijos pamokos reikalavo didelio susikaupimo, dažniausiai reikėjo atlikti grupines užduotis. Manau, didžiausias priešas buvo alinantis karštis, todėl vandens gertuvės buvo nuolat papildomos.
Paskutinę dieną turėjome eiti į taktinį žygį, kurio labai daug kas nelaukė, tarp jų ir aš. Maniau, jog man tai bus per sunku, tačiau klydau - žygis man patiko. Vien pasiruošimas buvo labai užburiantis, turėjome vieni kitiems užmaskuoti veidus. Perėję plynus laukus miške įkūrėme patrulio bazę ir stebėjimo postą. Grįžome į namelius tik 3 valandą ryto.
Uždarymo ceremonijoje sužinojome kas išlaikė III-ią pakopą, o kas ne, man pavyko! Visą savaitę reikėjo labai gero nusiteikimo ir motyvacijos. Man asmeniškai labai patiko, o su nuotaika buvo įvairiai... Ryte atrodo, kad jau pavargai, bet jau po pirmos paskaitos atsirasdavo labai daug energijos. Didžiuojuosi savimi, jog iškenčiau visas kliūtis.
Trečią pakopą kitame būryje taip pat sėkmingai išlaikė mūsų gimnazistė Liveta Simanauskaitė.
Jaunoji šaulė Deimantė Tuzikaitė