IMG 0318Knygos gyvena mumyse, atneša mums gyvenimą, taip kaip ir tikros draugystės. Kai kurios yra senos ir išmintingos, kai kurios – jaunos ir energingos, kai kurios liūdnos ir jaudinančios mūsų širdis, o kai kurios priverčiančios jas juoktis. Knygos yra tarsi stiklas, per kurį kiekvienas galime pasižiūrėti į gyvenimą su jų džiaugsmais ir sielvartais. (Amerikiečių vaikų rašytoja Maura Roan McKeegan)
Birželio 10 d. 5a klasės mokiniai, lydimi lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Loretos Skvirbienės, sugužėjo į gimnazijos biblioteką, kur dalyvavo integruotoje lietuvių literatūros ir bibliotekos pamokoje „Vasara su knyga“. Pamokoje penktokai diskutavo apie knygas, jų įtaką žmogui bei jo gyvenimui, taip pat interpretavo žymių žmonių mintis apie knygas bei jų skaitymą. Bibliotekininkė Jovita Kubilinskienė pakvietė mokinius dalyvauti respublikiniame „Skaitymo iššūkyje 2022“, supažindino su šio nuotaikingo konkurso taisyklėmis bei pristatė geriausių ir aktyviausių skaitytojų laukiančius prizus. Bibliotekininkė taip pat patarė, kokias knygas penktokams būtų įdomu perskaityti. Jaunieji skaitytojai ne tik atidžiai klausėsi ir diskutavo, bet ir pasakojo apie savo perskaitytas knygas, skaitant patirtus įspūdžius, išgyventas emocijas, įgytą patirtį.
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Loreta Skvirbienė ir bibliotekininkė Jovita Kubilinskienė džiaugėsi skaitančiais vaikais, jų įdomiomis mintimis, gebėjimu kritiškai mąstyti, išsakyti bei pagrįsti savo nuomonę.
Linksmos ir turiningos vasaros bei įdomių knygų, mieli penktokai!
Loreta Skvirbienė,
Jovita Kubilinskienė