IMG 0167Birželio 16-osios rytą Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos aštuntokai susiruošė į tradicinį turistinį žygį su nakvyne prie Kucų ežero.
Pramogas vaikai šiemet nusprendė pradėti šiek tiek kitaip. Pirmiausiai aštuntokai apsilankė Pagėgių pasienio rinktinės Bardinų pasienio užkardoje. Ten visus šiltai pasitiko pareigūnė I. Zagorskienė, kuri supažindino su užkardos atsiradimo istorija, jos saugomo ruožu, struktūra, veikla, pasieniečių darbu, atliekamomis funkcijomis, naudojama ginkluote, naktinio stebėjimo prietaisais, kita amunicija. Teorinių užsiėmimų salėje vaikams buvo parodytas mokomasis filmas apie pasieniečių tarnybą, jai keliamus uždavinius. Mokiniams buvo pristatyta pasieniečio profesija. Aštuntokai buvo drąsūs, daug bendravo, domėjosi, uždavinėjo įvairius klausimus. Vėliau visi buvo palydėti į bokštelį. Vaikai galėjo iš aukštai pasižvalgyti po apylinkes, išbandyti „rimtus“ žiūronus. Pareigūnė dėkojo vaikams už drąsą ir žingeidumą, kvietė labiau domėtis pasieniečio profesija. Vaikai dėkojo už kantrybę ir šiltą priėmimą.
„Apsiginklavę“ turimomis žiniomis vaikai išskubėjo stovyklauti. Aštuntokams vieta prie Kucų ežero gerai žinoma ir sava, tad netruko įsikurti, pasidengti stalus, išbandyti vandens šilumą. Jau tampa tradicija stovyklose bei žygiuose bendradarbiauti su Pagėgių PGT. Jos vadas Alvydas Mikašauskas visuomet rūpinasi vaikų saugumu. Vaikai džiaugiasi ugniagesių suorganizuota pramoga – plaukiojimu motorine valtimi ežere. Nuotaikingų akimirkų metu buvo priminta, kaip elgtis ne tik vandenyje, prie vandens, bet ir su ugnimi. Vėliau prie būrio prisijungė gimnazijos socialinė pedagogė Ingrida. Pramogos visiems labai patiko. Kad nepraalktų, vaikai „šeimininkavo“ prie šašlykinės - kepė šašlykus, bulves, vaišinosi arbūzu bei mokslo metų baigimo proga iškeptu gardžiu pyragu.
Artėjant vakarui, pradėjus leistis saulei, iškylautojai ėmė ruoštis vakarui – nešti, kapoti malkas, kad naktį nesušaltų. Jaukiai įsikūrę, „sukritę“ prie kaitraus laužo, vaikai plepėjo, stebėjo žvaigždes, žaidė ir linksmai leido laiką. Jie stebėjo gamtos grožį, ypač žavų vakaro rūką, kitoje ežero pusėje besiganančius žirgus, klausėsi paukščių giesmių, varlių choro.
Taip vainikavę mokslo metų pabaigą tariame nuoširdų ačiū visiems, kurie rūpinasi mūsų saugumu bei suteikia galimybę kasmet šitaip pramogauti: gimnazijos administracijai, vaikų tėveliams, visoms saugos tarnyboms….AČIŪ!
Aštuntokų auklėtoja Renata