IMG 0103Kiekvienas mokinys yra kūrybingas, tačiau dėl skirtingų gabumų, asmeninių savybių ir pasirengimo reikia ieškoti skirtingų būdų jų kūrybingumui atsiskleisti.
Mokslo metams skubant į pabaigą tai ir pabandė padaryti Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos 8a/b klasių mokiniai. Jie sumanė aplankyti Martyno Jankaus muziejų ir jame išbandyti savo kūrybiškumą pasinaudodami kultūros paso paslauga „Odos šiurenimas“.
Gerai nusiteikusios, su šypsena aštuntokus pasitiko muziejaus edukatorė Laima Žemgulienė. Ji mokinius pakvietė susipažinti su autentiškais knygrišio Leono Panavo darbo įrankiais, jo naudotomis medžiagomis. Pristatė Vilniaus knygrišių gildijos narės, knygrišės Rūtos Taukinaitytės-Narbutienės darbus - įrištas knygeles, kurias gali apžiūrėti muziejaus lankytojai. Edukatorė pasiūlė įvairių odos pavyzdžių ir paragino pirštais pajausti storos ir labai plonos, natūralios ir dirbtinės odos skirtumą.
Susipažinę su knygrišystės tradicijomis, mokiniai pasiruošė praktiniam užsiėmimui. Mokiniai turėjo galimybę pasirinkti, ką pasigaminti iš odos: knygos skirtuką ar pakabuką raktams (kiti spėjo pasigaminti abu).Susipažinę su priemonėmis, darbo eiga ir išklausę praktinių patyrusių edukatorių patarimų, mokiniai ėmėsi darbo ir „paleido į laisvę savo fantaziją ir kūrybiškumą“. Visi nuoširdžiai „projektavo“ savo kūrinį ir labai atsakingai gamino suplanuotą gaminį.
Užsiėmimo pabaigoje vaikai negalėjo patikėti savo gebėjimais. Jie džiaugėsi savo sukurtais darbeliais, dalijosi planais, kur tuos gaminius panaudos, kam dovanos. Muziejaus sodui vaikai linkėjo gražios vasaros, edukatorėms Laimai Žemgulienei ir Indrei Žukauskienei nuoširdžiai dėkojo už jų kantrybę ir paskambinę muziejaus varpu atsisveikino iki kitų mokslo metų.
Aštuntokų auklėtoja Renata