IMG 9085Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną buvo paskelbti ir apdovanoti akcijos „Metų knygos rinkimai 2021“ nugalėtojai.
2021 m. skaitytojų mėgstamiausia knyga vaikų kategorijoje tapo Indrės Zalieckienės „Kaip sutramdyti žvėryną?“ (leidykla „Alma littera“, 2021)
Įgyvendinant Metų knygos rinkimo projektą į šią akciją aktyviai įsitraukė ir mūsų gimnazijos 1-3 klasių mokiniai su savo mokytojomis. Metų knygos rinkimai – puiki proga jauniesiems skaitytojams pažinti šiuolaikinius lietuvių rašytojus ir naujausius jų kūrinius.
Visą balandžio mėnesį per netradicines lietuvių kalbos ir literatūros pamokas gimnazijos bibliotekoje vyko garsinio skaitymo šventė. Susipažinę su geriausiais rašytojų kūriniais, mokiniai skaitė ir rinko labiausiai patikusią knygą. Vaikus ypač sužavėjo Audros Baranauskaitės ir Linos Itagaki knyga „Nukas“, kuri buvo kitokia, nes skaitoma iš abiejų pusių. Įdomu tai, kad vienoje knygos pusėje pasakojama, kaip Nukas viską girdi, bet nemato, o kitoje – kaip viską mato, bet negirdi.
1A klasės mokiniai (mokytoja Lina Rimkuvienė) daugiausiai balsų skyrė Jurgos Vilės ir Linos Sasnauskaitės knygai „Chameleono sapnai“. Vaikus sudomino egzotinio gyvūnėlio spalvų keitimasis pagal nuotaiką. O pačia linksmiausia ir gerų emocijų sukeliančia knyga pirmokai išrinko Indrės Zalieckienės eilėraščių rinkinį „Kaip sutramdyti žvėryną?“
Labai džiaugiamės vaikų skaitymo aktyvumu ir įsitraukimu į šį projektą. Projekto metu mokiniai turėjo galimybę susiburti ir garsiai skaityti knygą perduodant ją iš rankų į rankas. Kiekvienas galėjo pajusti skaitymo meną ir kartu perteikti dalelę savo nuotaikos.