IMG 8951„Gera knyga, graži kalba gali būti naudinga ir padaryti daug gero, bet geras pavyzdys užvis naudingiausias“ (Konfucijus)
Artėja gegužės 7-oji – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Kasmet mūsų gimnazijos bendruomenė stengiasi šią dieną paminėti kuo įdomiau. Šiemet 6b klasės mokiniai, jų auklėtoja Nijolė Mickeliūnienė ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Dalia Navickienė sumanė pasimokyti knygų įrišimo paslapčių. Pasinaudoję Kultūros paso paslauga gegužės 4 dieną apsilankė Martyno Jankaus muziejuje, kur dalyvavo edukacijoje „Knygų įrišimo būdai pradedantiesiems“. Edukacijos metu mokiniai susipažino su knygrišio amatu, senaisiais knygrišio įrankiais, sužinojo, kokią funkciją jie atliko knygrišio darbe.
Mokiniai įdėmiai klausėsi, mokėsi ir išbandė savo gebėjimus šioje srityje: mokėsi įrišti vieno lanko knygelę su lazdele, ją apipavidalinti. Gera buvo žiūrėti, kaip nuoširdžiai mokiniai dirbo, kaip skleidėsi jų fantazija, kaip švietė akys pamačius savo nelengvo darbo rezultatą.
Nuoširdžiai dėkojame Martyno Jankaus muziejaus edukatorėms Laimai Žemgulienei ir Indrei Žukauskienei už įdomią ir labai naudingą patirtį, už kantrybę, nuoširdžius patarimus ir pamokymus, už darbingą ir kartu šventišką atmosferą. Tikimės, kad ši edukacija padės mokiniams suvokti tradicinių amatų vertę, domėtis jų raida, ugdytis nuostatą puoselėti tradicinę amatininkystę.