IMG 8932"Success is the sum of small efforts, repeated day-in and day-out." Robert Collier
Šių metų balandžio 28 d. mūsų gimnazijoje įvyko respublikinis pateikčių anglų kalba konkursas. Konkurso tikslas: skatinti mokinius domėtis savo krašto žmonėmis, kurių gyvenimo istorijos ir patirtys gali įkvėpti jaunimą pozityviems pokyčiams. Šio konkurso pagrindinė idėja yra atrasti savo bendruomenėse žmones, kuriais galime didžiuotis, kurių darbai ir gyvenimo istorijos yra išskirtinės ir įkvepiančios. Mokiniai dirbo grupėse ir atliko tiriamąjį darbą, bendravo su pasirinktais bendruomenės atstovais, po to kūrė savo pristatymus anglų kalba. Galutinis šio projekto darbas buvo angliškai pristatyti savo paruoštas kalbas publikai. Šiuolaikinėje visuomenėje kalbėjimas viešai yra labai svarbus įgūdis, kurį kiekvienas jaunuolis dar mokykloje turėtų išsiugdyti. Gerai įvaldytas viešasis kalbėjimas gali tapti lemiamu elementu siekiant pokyčių karjeroje.
Džiugu, jog šiemet į mūsų organizuojamą konkursą atvyko nemažas būrelis svečių: Kretingos, Šilalės, Šilutės mokyklų mokinių komandos.
Viešąsias mokinių kalbas vertino garbinga komisija:
Robin Gingerich - LCC anglų kalbos katedros vedėja, Klaipėda. Rebecca Young – diplomatė iš JAV ambasados Vilniuje. Bonnie Greydanus ir Erin Bronsink anglų kalbos dėstytojos iš LCC, Klaipėda. Konkursą pradėjo 5b klasės mokinė Julija Paleckytė, kuri deklamavo Ralph Waldo Emerson poemą „SUCCESS“. Konkursą vedė 7a klasės mokinė Gabrielė Paleckytė ir IIbg klasės mokinė Skaistė Girdvainytė. Konkurso dalyvius, jų mokyojus, vertinimo komisiją pasveikino gimnazijos direktorius Vaclovas Navickas. Pradinių klasių mokiniai atliko vaidybinę kompoziciją „The Three Little Pigs“ („Trys paršiukai“). Mokinius ruošė anglų kalbos mokytojos Gitana Degutienė ir Jovita Sabaliauskienė. IIIabg klasės mokiniai atliko muzikinį pasirodymą „Pink Floyd - Another Brick In The Wall“. Gimnazistus šiam pasirodymui paruošė muzikos mokytoja ekspertė Irena Ubartienė.
Profesorė Robin Gingerich skaitė paskaitą apie viešąjį kalbėjimą ir dalijosi patarimais, kaip įveikti scenos baimę. Diplomatė iš JAV ambasados Rebecca Young trumpai papasakojo apie savo darbo specifiką. Konkurse girdėjome įdomių ir įkvepiančių kalbų, buvo pristatyti savanoriai, sportininkai, politikai, verslo atstovai. Susumavus komisijos rezultatus paiškėjo, jog I vieta atiteko Šilalės Simono Gaudiešiaus gimnazijos mokinėms: Samantai Rimkutei ir Enrikai Aurilaitei, II vieta atiteko VŠĮ Pranciškonų gimnazijos komandai - Augustei Bernotaitei ir Nortei Benetytei, III vietą pasidalijo PAMG gimnazistai: IIIabg komanda (Aurelija Jankauskytė, Martynas Rumšas ir Julius Rindokas) bei IIag mokinės: Lėja Degutytė, Neringa Petkutė, Agnetė Bergner. Konkurse netrūko gerų emocijų, pakilios nuotaikos. Džiaugiamės, jog galime dalintis savo sėkmės istorijomis. Dėkojame už bendradarbiavimą LCC profesorei Robin Gingerich, dėstytojoms Bonnie Greydanus ir Erin Bronsink bei JAV ambasados diplomatei Rebecca Young.
Dėkojame PAMG gimnazijos administracijai už visokeriopą pagalbą organizuojant jau tradiciniu tapusį renginį. Taip pat dėkojame visiems rėmėjams, kurie prisidėjo prie šios iniciatyvos ir palaikė šią konkurso idėją.
Anglų kalbos mokytojos:
Gitana Degutienė
Ona Mikašauskienė